Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen biciklikről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy mi a véleményetek és a tapasztalatotok, az ilyen Baumax-os, Praktiker-es biciklikről?

25-30 ezer forint közöttiek érdekelnének, sajnos nincs több pénzem rá :S ezért nem is gondolkodom kerékpár szaküzleteken, ahol 60ezer alatt nem nagyon létezik bicikli. És használtat sem szeretnék venni.


shimano marokváltós teleszkópos bicikliket néztem eddig, de nem tudok még pontosat.



2012. aug. 7. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem valami jók. Inkább nézz valami használtat, azok közt ki lehet fogni jobbat.
2012. aug. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alex Fly ***** válasza:

csak az, hogy amit ott kapsz -főleg ennyiért- azt nem lehet kerékpárnak nevezni.

Nem véletlenül kerül annyiba...

Egy normális kereskedő célja az, hogy a vevő elégedett legyen és visszatérjen -ezért nem foglalkozik az általad írt kategóriával.

2012. aug. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


hát itthon is ezt mondják, de egyszerűen nem értem:D nem tudom elképzelni hogy megyek a biciklivel például rá a padkára és 10 felé esik alattam:D


meg gondolom mint mindent ezt is globálisan egy helyen csinálják, csak gondolom a global cégek sokat vesznek és jó olcsón jutnak hozzá, a bicikliboltosok meg azért adják 60-80-ért:S

2012. aug. 7. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát azt képletesen kell érteni, hogy 10fele esik... de tényleg nem érdemes ilyet megvenni. Boltbajárást se bírják. Én 35000ért vettem egy használtat, de össze se lehetne hasonlítani egy ilyen játékszerrel.
2012. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A kerékpár szaküzletekben a minőséget veszed meg...

De tényleg nem érdemes egy ilyen "táki-máki" bringát venni.

Már a legolcsóbb gépeket is shimano szettel szerelik fel

tehát inkább vegyél használtan egy minőségibb bringát.

Nem fogod megbánni mert lehet hogy használt de még így is többet bír mint egy "auchan bike".

Már 1Km megtétele után érezhető a különbség...

2012. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 janhard válasza:
én is vettem már ilyen "gazgaságos" biciklit de mentem rajta 1 napig és nem esett szét csak hát olyan bajai vltak hogy leesett a hajtókar és kialult a kormány a helyéről. szval nem valami jo minőségűek
2012. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Akkor részletesebben: az ilyen üzletekben feltüntetett árak az alkatrészek költségét sem fedezik, és akkor még össze is kellett szerelnie valakinek...

ezeknél a szerkezeteknél ott spórolnak, ahol tudnak -elsősorban a minőség és a használhatóság rovására.

Láttam olyan vázat, ahol a varratok kb. 1 cm-rel az összeillesztés mellett voltak: el lehet képzelni, mennyire megbízható az ilyen. Vagy a terhelésnek kitett alkatrészek helyett műanyag utánzatokat szerelnek rá, ami kinézetben hasonlít, csak éppen nem működik -pl. hajlékony műanyag fékkarok, melyeket húzva fékezés helyett csak a kart hajlítod a kormányhoz. Aztán acélfelnik (nehéz, nedvesen fékezhetetlen), gányolt kerekek (pillanatok alatt beleugrik a nyolcas, rosszabb esetben kiszakadnak a küllők), kikotyogósodó teleszkópok (rossz irányítás, fékezhetetlenség), kritikán aluli hajtáslánc (láncleesések és -szakadások, váltótörések, hajtómű tönkremenetele pillanatok alatt), &c...

Ja és ha garanciát akarsz rá, az plusz 5000 forintodba kerül. És az ottani eladónak (aki aműgy pl. a zöldségosztályon dolgozik) nem érdeke, hogy a számodra legmegfelelőbb kerékpárt adja el neked -neki csak az a lényeg, hogy eggyel többet sózzon el valakinek. Egy kerékpárüzletben a tulajdonos nem akar éhen halni, így odafigyel a vevőre.

Szóval csak gondolkodni kell egy kicsit, mielőtt döntesz...

2012. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát igazatok van. Akkor ilyet semmiképp nem veszek:S

Néztem ilyesmi biciklit, de normális márkásat, rendes bicikli szaküzletben, mondanom se kell az ára a duplája:D de tényleg jobban egyben van.

akkor nem most veszek még gyűjtögetek:(


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

2012. aug. 7. 20:29
 9/10 anonim válasza:

:D én vettem egy tesco-s bringát 13 ezerért a magellán bringa mellé a tesco-s bicigli az első 200-300 méteren szétesett... Máma már ezt ezt a kerékpárt használóm

és nincs semmi baja... bár hogy lenne mert már csak a váz eredeti...

2012. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ilyen árban egysebességes, kontrafékes biciklit lehet venni normálisat, teleszkóp nélkül. Ha spórolni akarsz, akkor először is a teleszkópot felejtsd el. Ha még jobban akarsz spórolni és nem hegyen laksz, akkor a váltót is. Ezek nélkül kijöhet ennyi pénzből egy normális új bicikli. Viszont a lakat meg a lámpák árát még add hozzá (a sodrony, spirállakat, áruházi lánc, gerinclakat nem ér semmit, az U-lakat, Abus Bordo, edzett lánc sokkal jobb. Persze a teszkós ezekből sem az igazi, de még mindig jobb, mint az előbb felsoroltak.)
2012. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!