Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A dirt keró miért nem jó dh...

A dirt keró miért nem jó dh ra mindig mondják hogy széttörik a váz hát szerintem ez nem nagyobb megterhelés mint a dirtjump? (www.youtube.com/watch? V=5uslwIp48Bw)

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 01:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2012. aug. 24. 01:13
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha picit logikusan gondolkozol, és kipróbálod mindkettöt akkor rájössz. A dirt a teknikásságról szóll, minél könnyebb és minél egyszerübb a bringa, annál jobb. Alap esetben ugye feltétlen kiáll ez egy lehetöleg olyan vázbol, aminek a felsö csöve és a támvillája párhuzamos, valamint egy kicsit combosabb, de nem túl nehéz teleszkópból, legalább 90-100mmes rugóúttal.

Ezzel szemben a Downhill teljesen más. Felkerül rengeteg olyan extra igény, ami dirtben felesleges. Váltók, lácvezetök, duplavállas villa, ami elnyeli az ütéseket,hátsó rugóstag, amiben a vázraható energiák nyelödnek el, egy mondjuk 4-6m.es ugrásból. A két stílus nem hasonlítható, mindenhol más a célkitüzés az eszközökkel kapcsolatban, ebböl adódik, hogy egy dhval nem lehet dirtezni, a dirtel meg nem lehet dhzni.

Szerintem amire te gondolsz, az a freeride dirt. Dh és fr keveréke, lényegében dirt az alap bringa, de egy lazább teleszkóppal szerelve. Van aki váltót is rak fel, van aki marad a singlenél, mint jó magam. 2. éve tértem át fr dirtre, csak ajanlani tudom :D

Egyszo mint száz, a két bringa ág nem hasonlítható. Felhasználás, kiahasználás, célok, figurák.. mind mind elér..

Ha ne adj Isten, tudsz dhval dirtezni, akkor adok egy emailt, videozd már le nekem, mert olyant még nem láttam, hogy mondjuk DHval Vp360azna, vagy éppen ugraná a tableokat..

2012. aug. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ
2012. aug. 24. 02:38
 4/14 A kérdező kommentje:
linkelnél nekem egy pár fr dirtet? max 200 ért :S
2012. aug. 24. 02:39
 5/14 A kérdező kommentje:
ha van ilyen ennyiért
2012. aug. 24. 02:39
 6/14 A kérdező kommentje:
egyébként még kezdő szointen vagyok ebben a témában de magas szinten szeretnék űzni valami ilyen sportot
2012. aug. 24. 02:40
 7/14 anonim ***** válasza:

Freeride bringát építeni szokás.. Az enyém is épített. Mindenkinek mások az "igényei", mindenki mást szeret. Van akinek kell a váltó, van aki rühelli, van akinek nem elég a 100mm-es villa, én meg utálom a nagyobbat... Egyénfüggő. Annak semmi értelme, hogy megveszel egy "gyári bringát" és a felét kicseréled dupla annyi pénzért, mint a rendes ára volt.. Nem nagy kunszt egy bringa összedobása. Pár villáskulcs, egy jó imbusz készlet, kb 150E Ft, pár szakszerszám, mint mondjuk láncprés meg egy racsni leszedő szerszám. Az én bringámat az utolsó csavarig én építettem, értem ez alatt még a kerekek befűzését is, de ha kezdő vagy, akkor gondolom szerelésben is kezdő vagy.. Inkább állj neki szerelni egy montit, tapasztald ki előbb a szakmai trükköket (1-2év) és ha ez megvan, akkor mehet a komolyabb. Semmi másért nem mondom ezt, minthogy ha mondjuk esel, és károsodik a bicó, akkor nem kell egyenest a szervízbe tolni, és súlyos ezrekért javíttatni. Ne csak egy defektet tudj cserélni, hanem tanulj meg kereketfűzni, láncot feltenni, csapágyakat szétszedni zsírozni, beállítani majd összerakni, stb stb stb.. :)

Am hány éves vagy?

2012. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
14/f
2012. aug. 24. 11:35
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. aug. 24. 11:36
 10/14 A kérdező kommentje:
és hol tudnám megszerezni hozzá az alkatrészeket? nincs valami támpot hogy mihez mit kell vagy esetleg valami kompatibilitási probléma hogys tul nagy villa és akkor eltörik a váz vagy mittomén... :)
2012. aug. 24. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!