Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen ruházatban érdemes,...

Milyen ruházatban érdemes, télen, városban biciklivel közlekedni?

Figyelt kérdés
Tavasz óta biciklivel közlekedek, és annyira jó, hogy télen is így tennék. Érdekelne milyen ruházatot javasolnátok! Elsősorban milyen nadrágot, kabátot kesztyűt és maszkot javasoltok. Megköszönném, ha esetleg mellékelnétek linket, hogy ti hol vásároltátok. Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 11. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
én 3-4 éve télen is biciklivel járok, általában 2 nadrágot veszek fel,sí vagy kötött kesztyűt, és teszkós símaszkot (1200ft) veszek fel de az öltözködésen kívül télen fontos még a felszerelés pl.: egy durvább terepre való gumiköpeny és sárvédő
2012. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Brain Storming ***** válasza:

Olyan kapucnis felsőt érdemes felvenni, aminek szorosan összehúzható a fejrésze, vagyis nem enged be huzatot a fülek és a homlok felé. Ilyet viselve már csak egy vastagabb sapkát érdemes felvenni - az arc elég jól bírja a hideget.

A nyakat is védeni kell - ha megfelelően védjük a nyakat a külső hidegtől, akkor ez ellensúlyozni tudja a belélegzett hideg levegő hűtő hatását.

A térd védelme is fontos - a combok és a lábszár jól át tud melegedni a lendületes tekerésnél, de a térdet ez semennyire nem óvja meg a túlhüléstől. Vagyis elég egy térdnél melegítő réteggel rendelkező nadrág, a comb és a lábszárrésze lehet vékonyabb.

A kézfejek és a csukló is védendő - hosszúszárú kesztyűt érdemes viselni, és kétrétegben: én egy bicajos kesztyűt húzok fel elsőre, aztán egy hosszúszárú, vékony, kötött kesztyűt. Fordítva lenne jobb, de ahhoz egy számmal nagyobb bicajos kesztyűt kellene venni, h ne szorítsa el az ujjakat. De így is bevált. Nem kell túl vastag kesztyű, csak az a lényeg, h szabadon tudd benne kezelni a féket és a váltót és védjen a szél hűtésétől.

A lábra olyan cipőt kell húzni, ami alá úgy tudsz zoknikat húzni, hogy kitöltse a cipőt, de mozgatni is tudd a lábujjaid - a hidegben semmiképpen nem szabad semmilyen testrészt elszorítani!!!

A derékra vmien záró ruházat kell, vagyis nem szabad fentről derékig, majd deréktól lefelé öltözni, vagyis rést hagyni a deréknál: sokan teszik, h kényelmesen tudják a törzsüket elfordítani, de ez egyenes út a felfázáshoz vagy a vese- meg egyéb gyulladásokhoz!!


A legkevésbé sem ajánlom, h télen biciklis bukóban tekerj!!! Sokan teszik, de ez sokkal veszélyesebb, sztem: a huzattól való hidegkároknak minden tekeréskor kiteszik a fejüket, és ez legalább olyan veszélyes, mint bukni! A fej huzattól való kihűtése emellett tartós károsodásokat is okozhat. Aki nem teker 25 km/h-nál gyorsabban, annak amúgy sem kell, aki meg igen, az meg figyeljen jobban, ennyi.


Amiket írtam, érdemesebb egy turkálóban beszerezni, mintsem többtízezret költeni rá...):o)

2012. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2pulcsi, térdzokni, farmernadrág feltűrve,vastag kesztyű, spd-re kamásli, sál maszk helyett (nekem a maszk nem bejövős...egy szál cigiben több káros anyag van mint amit a maszk 1nap elött megszŰr, szóval nemdobok ki 10ezret egy maszkra, inkább leszokom a cigiröl) fék le (fix üzemmód beüzemelve), 20mm-es szingo fel (vastag gumi f....szság télen..csak feluszik a trutyin, a vékony meg belevág mint kés a vajba és az aszfalton fogsz gurulni, nem a latyakon csúszkálni:D,...én így nyomom, de én nem vagyok 100asXD
2012. okt. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mekkora távra? Én napi 2x (néha 4x) 6km-t bringáztam télen, de különösebb felszerelés nélkül. Jégeralsó+farmer, 2zokni, sima cipő, pulcsi+síkabát, vastagabb sapka, sál, esetleg 2 kesztyű és havazós napokon egy síszemúveg:D elégnek bizonyult. Gumi végig egy 1,3" széles Conti Sport contact volt, néha megviccelt, de nem kell szerintem külön gumi. Idén télre sem tervezek mást.
2012. okt. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért tisztázzuk, hogy mi a "tél"! Most ugyebár ősz van, de reggelenként 8 fok. A legelején én már most is fázom! Ha nem lesz sokkal rosszabb, akkor decemberig ki lehet húzni "normál" szerkóval, de ha bejön a fagy és a latyak, azaz a TÉL, akkor azok a házi cuccok, amelyeket én használok, már biztos nem elegendőek! Amit az egyik válaszadó részletesen, hosszan leírt, az nagyon hasznos volt nekem!

Igazából nem derült ki, hogy fiú vagy vagy lány??

2012. okt. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 -Fremen- ***** válasza:

Attól függ, milyen a bicikli.

Ha van teleszkóp rajta, akkor sehogy. Az utakról származó só tönkreteszi a teleszkópot.


Ha merev vázad van, akkor rétegeltebben érdemes. Ha azt vesszük hogy most ősz van, olyan komolyabb hidegekre gondolunk, pl fagypont vagy alatta, akkor:

-hosszú zokni, vízálló cipő

-alsónadrág, nem kell túl vastagnak lennie (ha van lehetőség átöltözésre akkor vastag nadrág és váltod)

-külső nadrág általában keményebb anyagból ami bírja a kopást de légáteresztő.

-felsőnek tényleg jó egy kapucnis vékony valami (alá igény szerint póló atléta, akármi)

-kabát nem feltétlenül kell, egy vékony dzseki is megteszi, ha elég hosszú a cipzár

-hosszúcipzár/kapucni/maszk hiányában sál a nyakra/arcra.

-fejre érdemesebb egy vékony kapucni vagy kendő, sapka, de vastag sapkát nem ajánlok (főleg ha sisakot is hordasz)

-ha használsz maszkot kb 1000ft körül/alatt már elvileg kapható szénszűrős egyszerhaszálatos. Ennél többet fölösleges költeni rá.

-kesztyű egyedül az amire azt mondom, érdemes bicikliset venni. egy vastag kesztyűnek nincs olyan fogása és ereje, hogy bírja amit egy biciklis. De egy nyitott kesztyű meg hideg, síkesztyű meleg. kifejezetten téli biciklis kesztyűket nézegess.


Nyilván ha a pénz nem gond akkor az összes felsőbbi ruha helyett veszel valami komplett profi cuccot.

Az meg hogy hol vásárolunk nem mérvadó, előbb tudni kéne melyik város, de pl ruhákat maszkokat kesztyűket érdemes munkavédelmi boltokban is nézegetni, néha egész olcsók és strapabírók, esetleg katonai boltok. Nyilván ha lány vagy más a téma, bár én nem ajánlanám a divatos cicanadrágokat meg egyéb figyelemfelkeltő ámde nagyon egészségtelen megjelenést, most feltételezem nem ilyen vagy.


Ami még talán fontos tényező, szintén munkavédelmiben lehet kapni füldugót, nagy forgalom esetén előnyös, valamint védi a fület a huzattól, de megfelelhet rá egy fajta fülhallgató is, fontos, hogy a fület, halántékot teljesen takard, de pl a nyak vagy a tarkó rész nem mindig annyira érzékeny, ez szerintem személyfüggő is kicsit.

Ha megfelelő maszkot hordasz elvileg annak ki kell szűrnie a levegő nagy részét, így poroktól vegyi anyagoktól és vírusoktól védve leszel nagyrészben, ha érzékeny vagy egy vékonyabb sál is megteszi.


Ha egyéb kérdésed lenne, privátban keress.

2012. okt. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!