Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Összteleszkópos 26er vagy...

Összteleszkópos 26er vagy merevfarú 29er?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon foglalkoztat ez a kérdés. Igaz még a jövő évet biztos a merevfarú 26-osommal tekerem végig de azért már előre tervezek. Az a baj hogy nem tudom melyik lehet a jobb, mindkettőnek ismerem az előnyeit és hátrányait de akkor sem tudnék dönteni.(Ha most vennék új bringát) Nektek mi a véleményetek?

2012. okt. 21. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen felhasználásra? Pár hete volt kerékpáros tesztnap Csillebércen, a 24 órás maraton pályáján. Próbáltam karbon és alu 29er merevet, 29er alu fullit, vegyesen, többet is. 26-os fullikról/merevekről régebbi 'saját' tapasztalataim vannak. Véleményem szerint alu 29est nem érdemes venni, ugyanúgy ráz, elenyésző az, hogy jobban átgördül a terepakadályokon. 29er karbon merev és 29er alu fulli viszont mindkettő bejött. Mindennapi használatra, edzésre nem vennék karbont, csak versenyekre, úgy elég sokáig bírhatja.
2012. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha kényelmes papastilus számit akkor elektromos pedelec monti, ha ultrakemény vagy akkor merev aluvázas merev karbonvillás 1sebességes 29er, ha a józan ész dönt akkor 26fully...
2012. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyelőre csak hobbi szintű használatban részesülne a szerencsés gép, de mindvégig terepen ahol kapna rendesen. Úgy érzem egy 26-os fully lenne a legjobb, mert az hozzájárulhatna kicsit a technikám fejlődéséhez is. De ez még viszonylag messze van.

Köszi a válaszokat!

2012. okt. 22. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a technika dolog nem feltétlenül igaz. Én merevvilás mtb-vel kezdtem bringázni, UMF Hardyval lejtmenetben tartottam a sebességet) és mikor első telóssal kezdtem menni sokkal könnyebb volt. Fordítva szerintem sok idő lett volna megszokni, mert merev bringánál sokkal több mindenre kell figyelj. Ha hosszabb távokat akarsz letekerni akkor 29er a jobb, ha meg többet használod lejtőn akkor össztelós 26er.
2012. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 -Fremen- ***** válasza:
Merevvázassal tényleg nehezebb, mert te vagy a teleszkóp. Szerintem ha tényleg kap rendesen akkor kell össztelós, igaz akkor eggyel több teleszkópot kell szervizelni, de szerintem hasznosabb.
2012. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!