Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országuti kerékpárt vásárolnék...

Országuti kerékpárt vásárolnék, de nem tudom milyet vegyek!?

Figyelt kérdés
Eddig crosscountry bringám volt és most váltanék egy országutira.Mondhatni, hogy amatőr vagyok ezen a téren!

2012. nov. 10. 08:13
 1/2 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Jót!

Mindenféle kerékpárkategória hasonlóan épül fel.

Vannak hobbi cuccok, amatör, félprofit, profi stb.

Én amondó vagyok hogy outi úgy a jó ha mordern, halk, suhan, és élvezetes a hajtás. Jah meg jól nézzen ki.

Campa szettben van a xenon mint hobbi, veloce, mirage mint amatör, centaur mint középkategória, chorus félprofi, és record profi szett. Shimanoban ez sora, tiagra, 105, ultegra, dure ace. Sram az kevésbé elterjedt de nem is csoda. Sram red jó mint profi, amugy force, is elég jó, rival se rossz de juss hozzá.. :/

Nah szóval, gumik jók legyenek, jó 10 barra azért lehesen fujni. 23mmes, valami jó continental, schwalbe, vagy vredsein. Kerék fontos még. Ne hobbi kereked legyen, hanem verseny, azokkal élvezetes a hajtás. Apropó hajtás, az is fontos, valami jó modern, halk, merev legyen. Kiegészítők mindegy, legyen szép.

Én középkategóriát javaslok, elérhetó ár, olcsó fenntartás, tartós, és igen jól megy.

Merida tömegben gyárt, cube is, neuzer is, fuji is, ha ilyet veszel azért tudd hogy hát, bizarr. De olcsóbb.

100 000felett kapsz jó bringát. Ritchey kiegészítők nagyon jók, selle italia, san marco fizik nyergek a jók, fulcrum racing 7, mavic aksium race, shimano r500, camagnolo khamsintól, vannak a versenykerekek.

Guminak nekem a continental ultra sport jött be, igen sokáig bírja, és halhatatlan. Ezt nem nyúzod szé mielőtt elkopna. Schwalbekat meg nem koptatod el :P Bár ultremo pl nagyon jól gurul, de 1000 km-t bír... Meg első perem szétszakítja.

Váz erős, nehéz aluváz a jó, az bírja örökké, meg valami egyszerűbb karbon villa árulkodik hogy nem rossz a váz.

Fsa kiegészítők is igen jók.

2012. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mintha más nyelvet láttam volna
2013. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!