Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt ajánlanátok...

Milyen kerékpárt ajánlanátok az alábbi kritériumok alapján?

Figyelt kérdés

Jómagam 170 cm, 50 kg körüli vagyok.


A bringát többnyire aszfalton, városban használnám, emelkedőkön, utcákon, stb., de gyakran enyhe terepen is (ezért országútit nem szeretnék).


Olyan 15-20 km/h sebességet szeretnék elérni vele átlagosan.


Szerintem számomra felesleges a teleszkóp, merev vázas mtb-ra gondoltam.


A probléma a pénzzel van: maximum 50 ezret szánok a projektre, de nem is szeretnék feltétlenül profi bringát, de nyilván viszonylag jó minőségű, hosszú életű, biztonságos kerékpárra gondolok.


Használtan is jó.


Mi az, amit hasznos tudni ezekről és mit ajánlotok nekem? A legjobb egy egész bringa lenne, de ha feltétlenül szükséges akkor az is rendben volna, ha össze kéne raknom.



2012. nov. 17. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy merevvázas trekkingbringát. Én is 170 vagyok, nekem a 16-os vázméret kicsinek bizonyult, ezért a helyedben 18-assal próbálkoznék. Ilyen sebességet, ha belejössz, bármilyen bringával hozol.


50e körül lehet ilyen bringát kapni újonnan, de kiegészítőkkel együtt nem feltétlenül. Ehelyett én azt javasolnám, nézz bikemag aprón vagy testbike bolhán használt gépet kiegészítőkkel (rendes lámpa, prizmák, csengő, sárvédő stb). Mielőtt döntesz, mindenképp nézz utána a hirdetett típusnak, pl. a testbike-on valszeg találsz véleményeket is az adott modellről. Nem árt, ha bringához értő ismerőssel mész megnézni a gépet.

2012. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elozovel eggyezek 100%-ban.
2012. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a lényeget már elomondták...

összerakni min. 80e, használtak közt sok jó van, szét kell nézni

de még ha montit is veszel, és többet mész aszfalton/városban, érdemes vékonyabb gumikkal felszerelni, nem kell arra 2,0-ás, elég vmi 1,5-1,7 körüli slick gumi is, jobban fog suhanni a gép alattad, de mégsem egy országúti lesz

2012. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi!:D valószínűleg megfogadom a tanácsotokat:D
2012. nov. 18. 15:34
 5/6 Brain Storming ***** válasza:

"Olyan 15-20 km/h sebességet szeretnék elérni vele átlagosan."


Ha sportolási célra szánod, akkor inkább a futást v a kocogást javasolnám. Biciklivel 15 km/h arra elég kb., h ne dőlj el, 20 km/h pedig talán annyira emeli meg a pulzust, mint a megállás nélküli séta, v a bevásárlókosár tologatás egy hipermarketben...

2012. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krunpli007 ***** válasza:
fixi,FIXI énis azt hittem hogy gyenge lesz de terepen is jól bírja. nem 15 20 km/h val fogsz menni de 40 átlagnál még keveset mondtam ;)
2012. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!