Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsaféket melyik kerékre...

Tárcsaféket melyik kerékre érdemes rakni, és miért? (lent)

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy pl. egy bicikli első kerekén van csak tárcsafék, a hátsón sima, v-fék. Miben más az, ha a hátsó kereken van tárcsa, és az elsőn v-fék? Ha mindként keréken tárcsafék van, melyiket milyen körülmények között érdemes használni?

2012. nov. 18. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A tárcsa a "V"-nél sokkal kevésbé érzékeny a szennyeződésre (por, víz, sár), fékhatása hosszabb távon egyenletesebb, kiszámíthatóbb, és általában jóval erősebb.

A fék nagyban függ attól, hogy hol, hogyan, és mire használod a gépet. Más az igénybevétel, szennyeződés, stb., ha városban tekeregsz és megint más terepen, erdőben, stb. A "V" hamarabb szennyeződik és veszti el (időlegesen) a hatását, mint a tárcsa.


Ha csak elöl van tárcsa, akkor igen erős, határozott fékhatást lehet elérni (mivel fékezéskor az első kerék tapadása növekszik), ami jó dolog aszfalton, de annyira nem nyerő kint a terepen (blokkol egy erős fékezésnél az első kerék a droid meg repül, mint a győzelmi zászló)


Ha csak hátul van tárcsa, akkor ott lesz bivalyerős a fékhatás (az a kerék csúsztatható meg akár szándékosan is). A gép kormányozható marad, viszont nincs akkora lassulás (és a gép segge is kitörhet)


Ha mindkét helyen tárcsa van, akkor észnek is kell lenni, mert a "V"-nél sokkal kisebb erővel blokkolhatod a kerekeket, onnan meg csak csúszol kontrollálhatatlanul. Ha viszont fejben egyben vagy, akkor itt lehet elérni a legnagyobb lassulást.

2012. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én inkább V-féket választottam mindkettőre, kerékfoltozásnál nagyon jól lehet görbíteni a tárcsát. Hátsóra még kevésbé érdemes, alattam a V-fék is blokkol, annál meg fölösleges erősebb.


Persze sokkal jobban néz ki és ha tudod használni tényleg hamarabb megállhatsz, de tárcsás biciklit nem hagynék ott sehol.

2012. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Takumi ***** válasza:
Én tárcsafék párti vagyok. Volt, több(bb7, hayes stroker, hope, hayes stroker ace) és teljesen más mint a v fék, jobb fékhatás, eső nem zavar be, ha a felniben van 8 as nem kell állítgatni az egészet.
2012. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azert hozzateszem hogy nem olyan "rosszindulatu" rendszer a tarcsafek,v fekkel is ugyanugy leesel ha allora fekezed a kereket.Azert van sok bicajon csak elol tarcsafek mert a vaz nem kompatibilis tarcsaval,nincs hova felszerelni hatul,mig elol a vellara szereled a feket,es ma mar a legolcsobb elso vellak is kompatibilisek tarcsaval.En midig hatsoval fekezek s ha az nem eleg akkor huzom az elsot is ameddig kell,
2012. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 -Fremen- ***** válasza:

Az elsőre, mert fékezésnél előre kerül a súlypont, és a tárcsafék erősebb, mint a V. Tehát hátsó keréken sosem fogsz akkora fékezési erőt kifejteni, mint az elsőn.


A többi lényegtelen.

2012. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem elöl-hátul Shimano Deore v-fék van és a 120 kilóm (+ a bringa) alatt is simán lesatuzza a kerekeket. Elég sokat jövök hegyről lefelé és a hátsót olyankor alig használom, mert ezeken a ''csodálatos'' budai aszfaltokon szinte folyamatosan felpattog a hátsó kerék 1-2 centire az útról és kb 50-es tempónál nagyon para, amikor az álló kerék vissza érkezik az útra. Inkább az elsőt húzom óvatosan és kitolom a súlyomat a hátsó kerék fölé, hogy ne ugorjam át a kormányt. Így viszont gyorsabban kopik a pofa és kb 2 havonta cserélni kell. Valószínüleg előre tárcsaféket fogok rakatni, de hátra nem, mert szerintem nekem felesleges lenne.
2012. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!