Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringázás télen?

Bringázás télen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek bringázni,és télen sem akarom abbahagyni,de nincs pénzem profi téli gumira.Kellene valami tutorial,hogy el tudjam itthon készíteni a saját szegecses gumimat.Valaki tud adni tippeket vagy valami linket ahol leírják hogy kell csinálni?

2012. dec. 9. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Profi téli gumi? Minek? Én azzal járok most is amivel nyáron is. Nem a kifogásokat kell keresni ,hogy ez nincs meg az nincs menni kell azt cső....
2012. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nemrég elmélkedtünk erről a "csináld házilag szöges gumi" témáról

a gyorskötöző, és a lánc kihúzva, nem jók, ezt már mások csinálták, videó van róla a neten


amit én kipróbálnék az a rövid csavar (10-15mm-es) a kölsőbe, és belülre egy réteg, egy szétvágott belsőből, hogy a felfújt belsőt ne bántsa


ez sem biztos, hogy működne, de végülis kipróbálni ki lehet egy kopott külsővel, meg pár csavarral, ami 100ft-ból meg van, csak időt kell rászáni


amúgy egyetértek Lóerővel, menn kell oszt kész, mert hiába van szöges gumid, azzal sem tudsz úgy menni, mint nyáron, csak kicsit rásegít

akár a kocsin a téligumi, attól sem kell csodát várni, ugyanúgy óvatosan kell vele közlekedni télen, mint egy nyárival

2012. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze,menni kell, de én freerideozós vagyok,és kétlem hogy te tudsz menni normális gumival jegen vagy kitaposott ùton.Énis a pici csavarokra gondoltam,csak nem tudom hogy csináljam pontosan...de lehet kipròbálom.
2012. dec. 9. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha komolyabban akarsz menni akkor vegyél rendes szögecses gumit, másképp meg bármelyik gumi megteszi. Én is jártam hegyekbe semi-slick gumikkal, épített pályán nagyon gyorsan lehet menni és egyébként is a szöges gumi csak jégen jó, hóban keveset segít.
2012. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MrPifta ***** válasza:
csak rontasz a helyzeten. Attól hogy hideg van, attól még pontosan ugyanannyira tapad az aszfalt, hiszen takarítják. A szöges gumi akkor jó, ha terepre mész ki.
2012. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=AlHDMC6rj0E


így lehet szöges gumid olcsón, csak türelmesen végig kell csinálni a videóban látottakat

2012. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pár éve egy pár régebbi Conti Dieselt raktam tele több, mint 300 8-as facsavarral, érdekes, de terepen nem érződött a hatás, csak városban, ahol a hó/jég vékonyabb volt és beleharapott az aszfaltba a csavar. Kb. 2 hét alatt lekoptak. Ha hosszabbat raksz bele, szerintem kihajlanak, a nagy hóban meg olyan mindegy, mennyire áll ki. Ja, az eleve 1 kiló feletti külsőből a plusz belsővel és a csavarokkal lett 1,5 és az már sokat számít, ráadásul a kerekem se volt a legkönnyebb (Doubletrack)

Készítéshez: ha jól emlékszem 4es fúrószárral (olyat használj, ami passzol a csavarhoz) furkáltam át a gumit, aztán akksis csavarhúzóval hajtottam bele a csavarokat, a két gumi megvolt egy délután alatt. Linkelek képet, ha találok.

2012. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.Igaz,hogy nem írtam le,de ha szegecses gumira van szükségem akkor biztos hogy nem tisztított országúton bringázok :p Freeridera gondoltam amúgy ... ha lesz időm valamelyik délután akkor lehet kipróbálom :D
2012. dec. 9. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!