Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Futárkodásra keresek kerékpárt...

Futárkodásra keresek kerékpárt? Ez jó lesz?

Figyelt kérdés

Egy Csepel Torpedót néztem ki erre a célra. Azt szeretném, hogy megbízható gép legyen (és váltós), és viszonylag. Ne olyan, amit rögtön visznek, ha kikötöm valahová.


Vagy esetleg mást javasoltok helyette?


2013. jan. 29. 12:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Simán jó. Én is egy csepellel dolgoztam.
2013. jan. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Es megbizhatoan mukodnek?
2013. jan. 29. 13:32
 3/22 anonim ***** válasza:

Hát a váltón kell néha állítgatni, meg a féken, de ha értesz hozzá akkor nem lesz vele sok gond.

Amúgy azért használnak a futárok közül sokan single speedet, vagy fixit, mert azokkal kevesebb a probléma.

2013. jan. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

De szerintem váltós géppel gyorsabb az ember, mint single speeddel. És fontos a gyorsaság.


Amúgy úgy értetted hogy ezeket a váltókat kell utóállítani vagy a váltókról általánosságban beszéltél?

2013. jan. 29. 14:03
 5/22 anonim ***** válasza:

ja csak általánosságban mondtam. Mert ha futár vagy akkor sokat tekersz egy nap, és az igénybe veszi rendesen a bicajt. ezért kell néha állítgatni

Sebességet igazából nem befolyásolja hogy single speed vagy fixi vagy váltós. Max ha pl a hegyalja úton kell feltekerned. Én is átváltottam fixire, mert azzal minimális gond volt.

2013. jan. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy váltóshoz vagyok szokva, és félek a single speedtől. mert nem vagyok hozzá szokva. de lehet hogy igazad van!
2013. jan. 29. 14:31
 7/22 anonim ***** válasza:

én is váltós montis voltam egész életemben, egy pesti bringázás alkalmával, egy fixis megengedte, hogy kipróbáljam, akkor láttam olyat életemben először, mármint fixit, előtte eszembe sem jutott, hogy szabadonfutó nélkül létezhet bicikli:) attól a naptól kezdve nem ültem máson csak fixen:)

mondjuk én nem futárkodom, csak a-->b vagy hobbiból tekerek, de főleg görgőzöm átlag évi 1500-2000ret... amúgy azóta építettem egy xc alapú, de fixes bringát terepre, nah ez az igazi megszállottság szerintem:)


amúgy csepel torpedóról nem tudok nyilatkozni, de egy csepel rapidom volt, azzal tökéletesen meg voltam elégedve, most egy csepel royal vázszettes fixem van, a brutál ronda papucsot leszámítva imádom...

mellesleg 110 kg vagyok, úgyhogy ha engem kibírnak akkor szerintem bármelyik átlag bringást:)

2013. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem is csepel royal fixem van :) Én szeretem a papucsát is :D Ezzel futárkodtam, de már abbahagytam, már csak hobbiként fixelek a városban, nagyon zsír dolog :) De fix xc bicaj, az is nagyon faintos lehet :)
2013. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8: fixivel futárkodtál? Nem single speeddel?


csak mert fixivel szerintem lassabb az ember, mint ss-del.

2013. jan. 30. 08:03
 10/22 anonim ***** válasza:
fixel csak addig vagy lassabb míg megtanulod... mikor már egy 200 méterrel előre gondolkodsz és nyugodt lélekkel rakod neki, akkor már nem vagy lassabb semmivel, sőt miután skiddel és egyéb trükkökkel megtanulod a gyors irányváltást, akkor aztán még gyorsabb is lehetsz int ss el...
2013. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!