Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A tárcsafékek mennyire tekerhe...

A tárcsafékek mennyire tekerhetik meg a villát?

Figyelt kérdés

Teleszkópos villám van, gondolkodom tárcsaféken de olyanokat olvastam hogy a tárcsafék megtekerheti a villát és egy idő után a villa eltörik miatta.


Ez mennyire valószínű, ha egy Suntour XCT-V4 MLO villához egy Avid BB7 mechanikus tárcsaféket használok(160-as vagy 180-as tárcsával) Shimano ST-EF65-8 EZ-fire Plus váltókarral?



2013. jan. 29. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Tekerik a villát, de 160-180as tárcsával nem hiszem, hogy ez problémát okozna, bár ez nagyban függ attól, hogy mire használod a bringát. Testbike-on is utánaolvashatsz, hogy másoknak milyen tapasztalatai vannak ilyen téren.
2013. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
160-as tárcsával nem tudod eltörni. Én BB7-et használtam Manitou Marssal (ami híresen csirke teló), és remekül működött.
2013. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem nagy az igénybe vétel (50-nel tövig első fék), akkor nem nagyon fog neki ártani, egyébként meg fölösleges a 180-as.

De egy évig biztos bírni fogja közepes igénybevételnél.

Ez a villa valószínűleg műanyag perselyes, amikor fékezel az erőhatások hátrafelé nyomják a teleszkópod, és ez az erő tágítja a szimeringet vagy a perselyt.

Írd le hogy milyen bicajod van és mire akarod használni, akkor többet tudok segíteni:)

2013. febr. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!