Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hosszabb,40-50 kilométeres...

Hosszabb,40-50 kilométeres mellékutakon tervezett kerékpártávokra milyen felszerelést vigyek magammal?

Figyelt kérdés
Nem vízre, étekre értem, hanem például láthatósági mellény kell-e? Vagy fejvédő, lámpa, igazolvány, ilyenek. Vannak kötelező előírások, hogy miket kell magamnál tartsak, ha közúton sportolok, kerékpározok?

2013. márc. 7. 21:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nálunk Erdélyben lámpa, láthatósági mellény, igazolvány kell legyen, fejvédő nem kötelező, de sajnos ha a rendőrök kinéznek, akkor végtelen sok dolgot ki tudnak találni, hogy miért büntessenek meg.
2013. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Láthatósági mellény lakott területen kívül, sisak 40km/h fölött, igazolványok 0-24, lámpa szürkületkor(ebben nem vagyok biztos).
2013. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Wampa, biciklivel mióta lehet menni 40km/h felett?


Amúgy ezek kellenek, amiket mondtak, más nem hiszem.

2013. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

40 km felett? :) ... hihetetlennek tunik? Pedig nem az.


Profi kerekparosok az egyeni idofutamon nagyjabol 50km/h-as atlagot mennek. Atlag, ami ugye azt jelenti, hogy a kanyarban/emelkedon/rossz uton Ok sem tudnak szaggatni, bezzeg a jol hajthato szakaszokon siman 70km/h korul szaggatnak ... lejtorol nem is beszelve, ahol siman elerik a 100km/h-t is.

Gyorsasagi kerekparozas vilagrekordja (igaz szelfogo felvezetessel): 268 km/h !!!

2013. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Amugy persze:


[link]

2013. márc. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Fejvedo: tok mindegy kotelezo-ajanlott-vagy nem kell ... mindenkinek sajat jol felfogott erdeke, hogy hordja!!!


Balesetet szenvedhetsz magadtol, de okozhat neked mas is varatlanul. Egy-egy utkozesnel tomegek, erok, sebessegek csapnak ossze. Nagyor tud am koppanni a buksi egy villanyoszlopon, de ugyancsak fejtorest okozhat egy auto lokharitojan "gondolkodni". 20-30 km/h-nal (ez egy atlagos bringas sebesseg) eltaknyolni akar aszfalton, akar terepen ... nagy zako. Erdemes a fejunket kulonosen vedeni: van kulonbseg a koponyatores es egy alkar-, vagy labtores kozott.

2013. márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Wampa, én a KRESZ-re gondoltam :)
2013. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Ó bocs hogy felkészületlenül válaszoltam, fél éve tanultam kreszórán. De a kedvedért most kikerestem a pontos forrást, becsüld meg:


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól

[link]


Sebesség

26. §


d) teherszállításra kialakított motoros triciklivel, elromlott járművet vontató gépjárművel, segédmotoros kerékpárral, lakott területen kerékpárral 40 km/óra,


da) lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot visel és utast nem szállít 50 km/óra,


db) lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot nem visel

2013. márc. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Összefoglalom, a válaszom ténynek veheted:

Igazolvány, az mindig kell.

Sisakot vegyél, kérlek, neked jó, meg amúgy is. Az nem olyan kellemetlen.

Mellényt ne, az nagyon gáz, kellemetlen, elveszi a jó élményt. Nem kötelező. Kivétel a rossz láthatósági viszonyok közepette, és csak lakott területen kívül.

Tehát fényes nappal nem kell hordani, és igen ez friss hír, mindig így volt, most is így van. Sokan keverik, nem tudom mivel.. De nem kell!

Lámpa kell, bár már a kresszben van szeptembertől hogy nem feltétlen a bringán kell lennie, lehet táskán stb, így nem feltétlen kell fényes nappal a bringán lennie, ne is vidd ha nem esik kézre.

Egy defekt ragasztót emg egy foltot vigyél ,és gey ksi pumpát a kulacstartó alá szerelhető rartóba nem árt, és a gyorszárakkal mondjuk leszeded a külsőt. Nem sok dolog, zsebben elfér.

2013. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Linkoln ***** válasza:

Kiegészítve magam, én sportolok, edzésre általában nem viszek semmit csak a kulacsom meg a személyim.. :D Ha jó óton mész, szinte 0 a deffekt esélye. Nézd az utat.

Van szezon hogy nincs deffektem, pedig semmi defektvédőm +10 ezer kilóméter.

2013. márc. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!