Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A szingó szelep, vagy az autó...

A szingó szelep, vagy az autó szelep az előnyösebb?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei/hátrányai egyiknek és másiknak?

2013. márc. 10. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Erdemes elsokorben a kovetkezo oldalon tajekozodni:


[link]


... de ezen tulmenoen:


Autoszelep azert elonyosebb, mert a benzinkutaknal is tudsz egyszeruen kereket fujni, viszont erdemes tudni, hogy orszaguti kerekpart nem tudsz autos kompresszorral felfujni, mert nincs is benne annyi nyomas.


Masik fajta, ugynevezett presta-, avagy szingoszelep. Ezt is felfujhatod benzinkutnal, csak kell egy un. szelepatalakito, amit minden bringaboltban tartanak, de a jobb pumpakhoz gyarilag adjak.


Nekem magasfalu karbonfelnim van, csak olyan besot tudok hasznalni ami eleg hosszu, vagy az olyan presta fajtakat, amibol a valos szelepreszt kitudom tekerni, hiszen ebbe az esetben szelephosszabbitora van szuksegem es a szelep mozgo reszet at kell tudnom tenni a hosszabbito vegebe.


Vegul is tok mindegy melyik szelepet hasznalod, ha van hozzaillo pumpad es maga a belso jo a felnidhez.


Autoszelep vastagabb, nem megy bele minden felnilyukba.

2013. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Az autó szelep azért jobb mert nem kell tekergetni semmit csak ráteszed a pumpát és már fújhatod is.A szingót a legkörülményesebb pumpálni,szinte csak országutisok használják,mert kicsi lyuk van a felnijükön és nem megy bele az autó szelep.Elképzelhető,hogy extrém nagy nyomásnál a szingó szelep jobb,de nem hiszem,hogy neked ez szempont.

Figyelj arra,hogy egyes dupla felnikhez hosszú szelepes belső kell.

2013. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem duplafalú felni van a montimon, és szignószelep van benne, gyárilag ilyen szettben volt. A lyuk átmérője kisebb, nem gyengíti a felnit annyira. A felfújásnál mindig rá kell tekernem az adaptert.
2013. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem az az előnyösebb, amilyen pumpád van.
2013. márc. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én használtam mindkét fajtát.

a szingónál volt olyan esetem,hogy eltört az a vékony izé ami az a vastagabb tekerentyű van,és onnatól kezdve nem tudtam felfujni a gumit-kuka.Lementem a boltba vettem autó szelepeset az meg nem mentbele a szelep lyukba... lemértem 1,4mm hiányzott...(sz@rnirá) kifurtam.

nemsokat számit egy duplafalu 6061Al felninek,hogy 6,5mm vagy 8mmes a lyuk.A suly nemszámit max20grammról van szó.

én a magarészérőll egyszerübbnek tartom az autosat.

2013. márc. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is autósat használok, mert így könnyebben kapok hozzá pompát, másképp kellene átalakító és bonyolultabb és egyszer meg is jártam, hogy a szingószelepet elvágta a felni egy nagyobb fékezésnél (vastagabb volt a felnin a lyuk).
2013. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van olyan felni amibe az autó szelep nem fér be.
2013. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!