Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy szedjem ki a beragadt...

Kreon kérdése:

Hogy szedjem ki a beragadt nyeregcsövet a bicikli vázból?

Figyelt kérdés
Ma megpróbáltunk összeszerelni egy teljesen új bringát, de figyelmetlenségből a nyeregcső teljes egészében belecsúszott a vázba persze úgy, hogy a nyereg még nem volt rászerelve. Valakinek van valami tipp, hogy lehet kiszedni onnan?

2013. márc. 23. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsőre én fejre állítanám - ha becsúszott akár ki is csúszhat.


De ha nem megy, akkor keresel egy fém rudat (pl. betonvas), aminek a végét meghajtod 90 fokban olyan hosszúságban, hogy belemenjen a nyeregcsőbe, aztán ha a végéig letolod, akkor a váz belsejéhez nyomva be tudod akasztani a vége mögé és ki tudod húzni talán.

2013. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából már fejre állítottuk, ütögettük, kampó-drót kombóval megpróbáltuk kiszedni... semmi sem használt.

Olyan mintha ferdén lenne beakadva.

2013. márc. 23. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Van csavarlazító amit be kell fújnia vázcsőbe, hiszen több mint valószínű a belseje rozsdás
2013. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen új bringáról van szó... az nem igazán lehet rozsdás. Ha ezekkel a módszerekkel nem megy, akkor nehéz lesz kiszedni a nyeregcső sérülése nélkül. Ha fentről elérhető távolságra van, akkor bele lehet hegeszteni egy vékonyabb rudat, amivel majd kihúzod belőle, de én még próbálkoznék azzal a kampós dologgal.
2013. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy vékony fa rudat dugj utána, aminek egy kicsit nagyobb az átmérője. Hegyezd ki egy kicsit, és ütögesd be óvatosan, vagy csak nyomjad, hátha megszorul annyira, hogy ki tudd húzni. A csőbe fújjál WD40-t lehet magától kijön... :D

Vékony fadarabnak pedig pl. egy rácsos gyerekágy pálcáját gondoltam, vagy egy seprűnyelet, de azt többet kell faragni.

2013. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elnezest en buta vagyok ... de a nyeregcso ules feloli vegen nincs egy bumszli, amire az nyerget kell erositeni? Ha van, akkor, hogy az Istenbe tud belecsuszni annyira? Sajnos nem ertem.


Amugy ha valami csak ugy becsusszan, akkor kifele mitol szorulna meg? Tenyleg nem ertem :(


Mechanikailag: minel nagyobb feluleten surlodik valami, ergo minnel lejebb csuszik a cso, minnel nagyobb feluleten erintkezik a vazzal, annal nehezebben csusszan ide-oda. Ha befele csak ugy belepottyant, akkor kifele is ugyanugy kell kiszaladnia ... kvazi szerintem is eleg megforditani a vazat es kiesik.


Ja (!!!) gondolom nem huztatok ra a nyeregcsobilincset a nagy izgalomban? :)

2013. márc. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző: hagyományos nyeregcső is létezik még ( [link] ), amire nyeregrögzítő bilinccsel (knóbli) lehet a nyerget rakni. Szerintem teljesen életszerű helyzet, ha elég hosszú a nyeregvázcső simán beleeshet akkora lendülettel, hogy jobban megszorul, de ki lehet tekergetni. Ja, mégegy tipp, ha irgalmatlanul beszorult, akkor még egy kicsit meg is lehet melegíteni hőlégfúvóval a vázat kívülről, fejjel lefelé tartva lehet egyből kiesik (vagy egy kis rázogatás után)
2013. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!