Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bringára a külső gumit...

A bringára a külső gumit milyen időközönként kell cserélni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 12. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azt lehet látni!Vagy nagyon elkopik a bordázat és esős időben nagyon csúszik, vagy megrepedezik a külső úgy hogy a szövet látszik vagy el kezd repedni.
2013. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ertelem szerint ha tonkre ment. Mikor ment tonkre? Ha elkopik a futofelulete, ha eloregszik a gumi, avagy nagyobbacska kulso serules eseten.


Orszaguti bringa eleg egyertelmu jelet adja az elerkezett idonek: szetdurran mint a franc :)

2013. ápr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Linkoln ***** válasza:

Én számszerű adatot csak outik esetén tudok adni:

6000-10 000km ha nem vagy nehéz. Függ a típustól.

Nem durranhat szét a gumi.... :D Az képtelenség. Legalább is ha nem valami kínai baromság elven szőtték. Egy mai kevlaros gumi az életbe sem durran szét.

Sosem hallottam ilyenről, pedig a csapattal évi 100ezer kilómétert letolunk évente. Másik csapatból sem hallottam ilyet. Sehonnan.

2013. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Linkoln ***** válasza:
Pedig 10 baron toljuk. Annyira sűrű meg erős a szövet hogy még ha ki is vágja valami csak egy kis vágás, nem szakad tovább.
2013. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem 1 éves az MTB bringám, csak gondoltam most Critical Mass előtt cserélni kéne, de akkor szerintem még hagyom rajta a mostani gumit.
2013. ápr. 13. 10:18
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha van még rajta rücsök, akkor jó. Én 6-7 évig használtam a gumimat, amikor kilátszottak már a szövetszálak, akkor cseréltem le.
2013. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Neeeem, szétrobbanhat, persze ha vagy oan hulye hogy a max4barig fujhato gumid felnyomod 10barig:D
2013. ápr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Linkoln ***** válasza:
Elismerem, ez lehetséges, hisz a szövet nem szakad az ajánlott nyomáson, azonban 10 baron egy mtb gumi esélyes hogy széttépi a szövetet is.. :D Jogos!
2013. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hozzam mar jott ugy orszagutis haverom, hogy a bringaja az eloszobaba, mi beszelgettunk mashol ... egyszer csak egy bazinagy durranas ... siman, magatol szetment a gumi ... ugy szetnyilt, mint a tubarozsa.


De nekem is volt mar durrdefektem utkozben orszagutival, montival is tobbszor szalszakadasosra vagtam mar a gumit.

(azt csak megsugom, hogy fullos bicoim vannak, nem minosegi hiba volt egyik sem, mint inkabb semmi nem tart orokke)

2013. ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kb. ugyanaz az elv, mint autó esetén, csak ott konkrét szabály is van rá, mm -ben meg van adva, hogy milyen mélynek kell legalább lenni a mintázatnak.

Bringa esetén elég sokféle lehet már az új állapot is: vannak gyárilag teljesen sima felületű gumik, vannak olyanok, amin csak vízelvezető mintázat van, és vannak különböző durvaságú terepre való gumik.

Ha sima gumid van, akkor leginkább akkor cserélsz, ha már elkopott a külső réteg. Ha vízelvezető bordás, akkor a sima állapot elérésekor lehet cserélni. Ha terepmintás, akkor pedig a minta kb. 2/3 - 3/4 -ének eltűnése után.

Persze kopástól függetlenül a kirepedezett, vagy csúnyán sérült állapot is cserét jelent.


És nem lehet elhallgatni azt, hogy van aki spórol. Akár magán, akár a biztonságon. Mint minden, ez is relatív.

- Volt pl. nagyobbacska felütéses defektem, amitől a külső is kilyukadt egy kisebb ponton. Ezért tettem a külsőre belülről egy foltot.

- A vízelvezetéses gumim közepéről hamar elfogy a minta, de nem dobom ki rögtön, hanem még hajtom valamennyit, aztán amikor már a közepe jó 1cm szélesen is sima, akkor felerősödnek az aggódó hangok, és cserélek.

2013. ápr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!