Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsafékes biciklim van, és...

Tárcsafékes biciklim van, és hegyről lefelé csapatom ösvényen. Közben iszonyatosan felhevül, ezért időnként lelocsolom vízzel. Árt ez neki, vagy sem?

Figyelt kérdés
Néha már érezni a szagát, gondolom az olaj hevül fel annyira, vagy nem is tudom mi. Rendesen el is színeződött a tárcsa. Amikor lelocsolom nagyon füstöl, de lehűl. A fékhatás nem rosszabb melegen sem, de félek, hogy kigyullad ott valami.

2013. ápr. 25. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
a tárcsád ha elszíneződött akkor már kuka. nem folyamatosan kell fékezni mert melegszik és akkor jobban kopik a betét és a tárcsa. Szakaszosan és akkor nincs gond.A meleg tárcsára ne önts vizet hanem hagyd kihűlni, nem edzeni akarjuk a fémet.Az olaj nem hiszem hogy felhevül mert az több száz fokot kibír.
2013. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De bizza az olaj is bebuborekosodhat es akkor el is veszik a fekhatas. Mint mar elobb mondtak ... ne fekezz folyamatosan. Ha parazol, akkor inkabb keress nyugisabb palyat, mert ha folyamatosan fekezel, akkor be vagy szarva, az biztos :)
2013. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanuld meg használni a féket és nem lesz gond. ;) Ha meg nagyon melegszik vegyél egy nagyobb tárcsát.
2013. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lelocsolni hülyeség. Megváltozik az anyagszerkezet és a tárcsa is eltekeredhet, 8-as lesz benne. Megoldás a nagyobb tárcsa, meg a kevesebb és rövidebb fékezések. Folyamatos fékezéssel még a pillangó-fék, acél felni társítást is annyira felmelegítettem egyszer, hogy alig lehetett hozzáérni.
2013. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Reméltem, hogy legalább 1 ember azt mondja majd, hogy vele is előfordul, és ő is ezt szokta csinálni:P Nagyon hamar túlmelegszik, ebben közre játszhat, hogy 120 kiló vagyok:)

De majd akkor többször megállok, hadd hűljön ki az a tárcsa magától:)

2013. ápr. 26. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!