Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mért nincs normális fékerőm?

Mért nincs normális fékerőm?

Figyelt kérdés
Hátsó v-fék nem ad normás fékerőt. Már letisztítottam a felnit, új a fék (avid), feszes a bovden, be van pozicionálva, minden patent. Akkor fog jól, ha olyan közel teszem a felnihez h már súrolja, ill esős időben működik még normálisan. A fékkar húzása is puha.
2013. ápr. 30. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Fékpofák nincsenek elkopva?
2013. máj. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
zsír újak
2013. máj. 1. 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

műanyag a fékkar vagy a féktest? mert az elveszi az energiát, mivel hajlik, fémre kell cserélni

de lehet csak bovdent, és bovdenházat kellene cserélj, kezdésnek húzd szét és olajozd be a házat belülről, aztán rakd össze

ha lehet rövidíts a bovdenen, és a házon, mert sajnos a hátsóféknél előfordul, h a hosszúság is ront a fékerőn

ill. a féktestet szedd le a vázról és zsírozd be alatta ahol mozog a vázon, ha már úgyis karbantartasz

2013. máj. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
fékkar az fém, a test műanyag. megnézem a bovdeneket hátha csak az okoza.
2013. máj. 1. 01:12
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem az a gond ha műanyag, nekem is az volt kicseréltem és minden oké volt. Nem annyira drága egy fék, vagy 1000volt és fogott rendesen
2013. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
végre hajtottam a javallott karbantartást. hnap meglátom, h javult e. ha nem, veszek féktestet.
2013. máj. 1. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Kend be szurokkal a felnit. Adagolhatóságából veszít, de hátul ez nem probléma.
2013. máj. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
na hát köszönöm a tippeket, sokat javult a fék fogása, de még nem 100as. majd veszek 1 alu féktestet azzal sztem patent lesz.
2013. máj. 4. 18:33
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez lényegében ár csak összegzés de elég volt átmosni... :D átsikálni cif-es vízzel és mosogató szivaccsal. Miután felkarcoltam a felnit 98%os fékerőt kaptam. Köszönöm még egyszer a segítséget.
2013. júl. 17. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!