Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van a bicikliknek meghatározot...

Van a bicikliknek meghatározott sebbeség váltása?

Figyelt kérdés

tehát úgy értem h megvan h mejik sebbeséget birom kombinálni és melyiket nem?

nemrév vettem egy 27 sebességes bicajt és nem szeretném tönkretenni ha nem muszáj.jó lenne ha valaki leírná nekem h mennek a váltások.Válaszokat előre is köszönöm!


2013. máj. 1. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A bicikli kézikönyvében is benne van, de nem bonyolult, arra kell csak vigyázni, hogy ne nagyon válts keresztbe, mert az árt a láncnak. Ha már hallod, hogy hozzáér a terelőhöz, akkor válts el abból a fokozatból.
2013. máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem !és köszönöm a válaszodat!

abban még tudsz segíteni hogy ha a láncs elnúlik akkor ki kell cserélni vagy szemet kell kivenni belőle?vagy maradhat úgy ah van?

2013. máj. 1. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A második kérdésedet nem értettem. Ha a lánc elnyúlik? Megnyúlik, olyan van de inkább ne legyen! ugyanis ha megnyúlik a lánc, akkor cserélni kell a láncot és a hátsó fogaskeréksort. A kézikönyvben volt? A lánc nyúlása azt jelenti, hogy az anyag nyúlik, a probléma azzal van, hogy a fogaskeréksor idomul a lánchoz, tehát hiába veszel ki egy szemet. Nem akkora távolságról van szó, inkább csak néhány milliméterről, viszont így már problémák lehetnek a tekeréssel.
2013. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!