Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Maximális sebesség amit...

Maximális sebesség amit elértél biciklivel mennyi volt?

Figyelt kérdés
Lejtőn illetve sima egyemes úton és milyen bicajjal? Nekem lejtőn 52, de ment volna még több csak jött a kereszteződés meg a stoptábla. Sima úton kb egy 150méteres távon 42 re gyorsítottam fel, ott azért nem ment több mert kifáradtam meg kanyar jött. Mindkettő egy magellán hydra tipusú bicajjal volt teleszkóp és terepgumi "segítségével"
2013. máj. 1. 16:34
1 2
 1/17 anonim válasza:

RMZ versenybiciklivel sík úton 54. (Talán volt kis hátszelem.)

Korábbi elvetemült korszakomból egy schwinn csepel össztelós terepgumis szörnnyel hegyről lefele 66.2.



Persze km/ó-ról beszélek.

2013. máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Lejtőn:

Úton: 55

Erdőbe: 62


Laposon:

Úton: 41

2013. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Linkoln ***** válasza:

Síkterepen aszfalton szélcsendben 60-al tudok sprintelni. (Bár rövidtávú időfutammenő vagyok... :D)

Hátszélben 67. Teherautó szélárnyékában 75.

Lejtőn még sosem sprinteltem. Ott is 60 körül van a max, azfelé nem gyorsul a bringa bármilyen meredek is a lejtő.

Outi/időfutam bringával.

2013. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2013. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, mindenkinek gratulálok, a linket is köszi!
2013. máj. 2. 13:05
 6/17 anonim ***** válasza:
Sík terepen, aszfalton 43Km/h, lejtőn 71Km/h.
2013. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem sok... Pedig versenybringám van és elég komoly... Bár az is igaz hogy még annyira sose nyomtam, mert fő a biztonság, na mindegy, lejtőn olyan 56 km/h volt és sík terepen meg 49 km/h.
2013. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Linkoln ***** válasza:

Nem rossz az amúgy. Nekem is komoly versenybringám van, de véletlen nem megy vele gyorsabban ennél. 50 felett sprintelni már le kell tenni ngy áttételre ami egyébként nem kényelmes, szembeszél kiüt, nekicsattansz az oszlopnak vagy autónak és kapa, megbüntet a rendőr, nem csoda hogy nem mentél gyorsabban.

Lejtőn meg, nehogy elhidd mindet amit szoktak írni h montival 80-al tekertek... :D Hihetetlen fürge a gépem, 10 baros gumik 21mm, merev erős kerekek, de nem gurul 80-al a bringa... :) Ha szabadon engedem a bringát lefelé akkor 50 max! Montival hogy is kezdessz el ráhajtani? :D A borzasztó áttétellel percenként 300as pedálfordulattal stabilan 80-al tolod lefelé? Bunda.

Ha taposod lefelé a pedált felmegy 60-70-re is jóesetben. De ha nem ismered a terepet neked annyi.

Minél gyorsabban hasztassz annál jobban fog a szél. 80-al már tép.


10-el semmiből sem tart tekerni.

20-al már kiengedheted a lábad kényelmesen.

30-al már kap a szél szépen, elég nehézkes, szépen tekerni kell, erőből.

40-el nem is nagyon lehet tartani az iramot. Szétkap a szél, szétmegy a combod. A legjobb áttétellel sem jut elég oxigén a combba. Sprintnek elmegy pár kilóméteren.

50-el iszonyatosan tép a szél. Szabadonengedett birnga meredek dinamikus lejtőn tud gurulni max, ha jó és outi, és bedölsz a kormányra.

60-al már nem sprintelsz egy pillanatra sem. (Max ha teremsprinter vagy... Akkor se sokáig. Megfog a szél egy pillanat alatt.) Lejtőn erős lejtőn ha tekersz maxx áttétellel (53-11 vagy 53-12)

70 ha ugyan ilyen áttétellel meredek lejtőn sprintelsz.

Ezfelett akkor sprintelhetsz pl 80-al ha pályasprinter vagy és meredek lejtőn sprintelsz.

hogy mennek 90-100-al? Hát úgy hogy csodás hátszelükl van mondjuk 30-40 km/h-s. Akkor nem úgy kapod egyáltalán a szelet mintha állna. Lejtőn tényleg a szél fog. És ha az veled eggyütt mozog akkor nem is lasít szinte.

Tehát olyan nincs hogy nekiállsz egy lejtőn 90-el sprintelni. Ahhoz dura lejtő kell durva bringával durva áttétellel durva sprintelő combokkal hátszéllel.

2013. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én a maximális sebességet kb csak 5-10 másodpercre értem el bár ha nincs vége az útnak jóideig tudom tartani. De köszi, hogy kifejtetted részletesen a dolgokat.
2013. máj. 4. 20:59
 10/17 Linkoln ***** válasza:
Ha tudod tartani jó úton akkor az nem a max tempód. A max tempó az amikor végig gyorsulásban vagy, de egy ponton elfogy az erőd és nem tudsz gyorsítani, de te próbálnád, de nem megy, sőt, iszonyú combégés mellett (Durván oxigénhiányos égés) óriási kényszert érzel hogy ne tekerj tovább. Ha még is tekersz már a tempót sem birod tartani, a lendület a vitt fel odáig, kicsit visszaesel, majd elég durván. Max 2 másodpercig lehet tartani a max tempót.
2013. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!