Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Akik munkába biciklivel...

Akik munkába biciklivel mennek hogy csinálják hogy ne legyen izzadtságszaguk?

Figyelt kérdés
nem mindig érek be úgy hogy tudjak zuhanyozni is

2013. ápr. 9. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

öregemberből kell tekerni.

nálam az kb 15-17km/h.

ettől nem izzadok le,de haladok.

2013. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Pl.izzadásgátló !
2013. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

én soha életemben nem használtam izzadásgátlót csak dezodort (ha van a kettő között különbség)

ezek az "izzadásgátlók" amik vannak a reklámokban tényleg meggátolják az izzadást, vagy csak a szagot nyomják el? mik tapasztalataitok?

2013. ápr. 9. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
izzadság gátló? és fújjam be a gátamat, homlokomat, tarkómat??? :D amúgy normális tempót kell tartani amitől nem fáradsz el és ez által nem izzadsz valamint öltözz fel de ne annyira, hogy meleged legyen a ruha alatt! pl. én télen amikor biciklivel jártam dolgozni nem télkabátba jártam hanem véknyabba és így nem izzadtam de nem is fáztam!
2013. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
nekem még a seggemből is folyik a víz oda h kenjek, úgy nézek ki nyáron edzés után, mint aki beleugrott a kádba ruhástul, ezt nehezen veszi el az izzadásgátló...
2013. ápr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mindenki más mértékben hajlamos az izzadásra, és mindenkinek más jön be. De azért egy sima munkába/iskolába bringázás során nem feltétlenül szükséges nagyon megizzadni. Néhány ötlet, próbáld végig:

* úgy öltözz, hogy induláskor még fázz egy kicsit, vagy 5 perc után vegyél le egy réteget. Ez nálam a mostani 7 fok körüli hőmérsékleten két vékony pólót jelent, kabátot egyáltalán nem hordok, a széldzsekire 4-5 foktól van szükség, mínuszban már kell egy pulóver is. Kisebb távolságon melegebben kell öltözni, és ha álmos vagy éhes vagyok, akkor is (mert akkor automatikusan lassabban megyek). Sapka-sál-kesztyű-meleg zokni-meleg nadrág lehet rajtad, a felsőtesteden csökkentsd főleg a ruhamennyiséget.

* Menj lassabban.

* A legvégén vedd le a kabátod, úgy az utolsó tíz percre. Így megszáradsz, és nem lesz ideje a baciknak büdös szagot csinálni (az izzadtság önmagában nem büdös, a benne levő bacik csinálják a büdöset, de csak idővel). Megfázni ennyi idő alatt valószínűleg nem fogsz, ha nem fázol, emiatt ne aggódj.

* lélegző ruhák, vízelvezető póló, párakiengedő dzseki. A vízelvezető póló egy spéci műszálas cucc, sportboltban osztogatják (nekem Quetchua pólóim vannak, kb. 10 db, hosszú-rövid ujjúak vegyesen). A fő előnye, hogy gyorsan szárad és nem tapad vizesen a hátadra, ugyanakkor nem abból az ócska kínai műszálból van, amitől egész nap viszket az ember. A párát kiengedni képes dzsekimet pedig a Mountexben szereztem. Nagyon egyszerű darab, se zsebe, se kapucnija, de az anyaga a párát kiengedi, a vizet nem engedi be, és mellesleg oldalt sima textil (ott az eső-szél nem ér, de a gőz kijöhet). Ezekkel arra kell vigyázni, hogy ne mossad semmilyen hagyományos mosószerrel, mert a legkisebb mennyiségű foszfát vagy a mosópor szemcséi tönkreteszik.

* Ha megoldható, ne legyen rajtad táska, hanem a csomagtartón/kosárban szállítsd a cuccaid. Ez akkor nem játszik, ha notebook van nálad, azt nem illik csomagtartón vinni (bár létezik spéci csomagtartó, amin elvileg lehet).

2013. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

Indulj idoben. Hordj sportruhat (civil ruhat hatizsakban magaddal viheted). Mosakodj meg ha megerkezel es oltozz at. Ilyen egyszeru :)


A verejtekezes a hohaztartasunk resze, de szerepe van a meregtelenitesben is. Izzadtsag magaban csak nedves, de nem budos. Ha buzlik is valaki, ott valami gond van (nem sorolom).


Egeszseges eletmodot elo, folyamatos edzesben levo valaki, nem izzad mint egy lo es nem buzlik mint egy goreny.


Tehat egy atbulizott ejszaka utan, faradtan es kesve indulva, sietve es kesestol felve es a vegen meg rendbe sem teszed magad ... persze, hogy a borzok diszlepesben mennek el elotted :)


Amugy nekem az oxigennel dusitott sportitalok jottek be a megallast koveto izzadtsag csokkentesere.


Lenyeg a lenyeg: kicsit kiegyensulyozottabb eletvitel mellett, lazan es stresszmentesen nem kellemetlen szagu az izzadtsag.

2013. ápr. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!