Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretném saját magam befűzni...

Szeretném saját magam befűzni a kerekem, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Tehát adott egy hátsó kerék, ami még egybe van. Hátsó agyat szeretném saját kezűleg kicserélni, mert hozzájutottam nagyon jó áron egy Novatechez, és azonnal meg is vettem. Haverjaim állítólag "tudnak" kereket fűzni, de nem bízom bennük, inkább én szeretném véghez vinni a műveletet. Szervízbe nagyon sokat kérnek a kerékfűzés-ért...

http://www.youtube.com/watch?v=Em91pYA5Btk

A videó alapján szerintem sikerülhet, nem? Egyébként ha sikerül befűzni, a centírozást is el tudnám végezni?

Először egy ócska régi keréken gyakorolnám a fűzést.


2013. máj. 8. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a fűzés nem nehéz, azt könynen megoldod, a centrír, az már gyakorlást igényel, de egy idő után az is menni fog ha szorgalmas vagy

ha befogod egy villába, és csinálsz egy állítható csavaros részt amihez nézed, nem olyan vészes az sem, csak tojást ne csinálj bele

2013. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha van egy másik kereked, akkor csak másolás a dolgod, a centrírozás az viszont idegölõ elsõre.
2013. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és ha sikerül tojást csinálni bele azt lehet korrigálni? és hogyan lehet tojást csinálni?
2013. máj. 8. 12:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Küllőszámítás megy? Csak mert ugye egy tobbsebességes agynál fontos momentum, lévén a kétoldali küllők nem egyforma hosszúak lesznek.
2013. máj. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem értelek, mire akarsz kilyukadni
2013. máj. 8. 21:02
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


bal alsó sarokban a küllőszámító

2013. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5: ez elég nagy probléma. Amíg nem érted mire akarok kilyukadni, addig ne kezdj saját kerék fűzésébe :) Segítek:


-[--]----


ez itt az agy. mint látod a két küllőperem nem egyforma messze van az agy mértani közepétől. Ez azért van, mert a jobb oldalon lesz a fogaskoszorú, 6-8 fogaskerékkel. Ha a küllők egyforma hosszúak lennének a két oldalon, akkor a kerék nem fér be a helyére mert a bal oldali támvillához fog érni (illetve nemcsak hogy hozzá fog érni, egyáltalán be se fér). Ezért a bal küllők hosszabbak kell legyenek és a felnit jobbra eltolva kell befűzni.

2013. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valamint ehhez hozzá kell venni még a felni méretét, ha duplafalú felni (jó eséllyel az ugye), akkor a falvastagságot, illetve meg kell nézni, hogy a felnin a lyukak egy sorban mennek-e.
2013. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

értem.. szerintem kifizetem a befűzést + centírozást. aztán egy régi ócska keréken meg gyakorolom, így legalább meg tudom majd ítélni, hogy mennyire nehéz :)

köszi a segítséget.

2013. máj. 9. 14:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ördöngősség egyébként, magát a fűzés és a centrírozás techonlógiáját gyakorolhatod egy régi első keréken, a hátsó kerék fűzése általában kicsit problémásabb, mert ott nehezebb kiszámolni a küllőhosszokat (elöl értelemszerűen minden küllő egyforma hosszú). De ha megvan hogyan kell fűzni és megvan hogyan kell számolni, akkor már nyert ügyed van. Van pár trükk, amire figyelni kell (például a fűzés végén meg kell "pengetni" a küllőket, hogy ne maradjon bennük túl sok feszültség, különben menet közben pattogni fognak), de ezek is tanulhatóak. Én azt javaslom, hogy kereket akkor fűzz, ha nem gond hogy nem sikerül, és tudsz újra próbálkozni.
2013. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!