Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Betétes kerékpáros nadrággal...

Betétes kerékpáros nadrággal meg fog oldódni a probléma? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt vettem egy kerékpert, egy 35 km hosszúságú távon ki is próbáltam, azonban 10-15 kilóméter után elkezdett zsibbadni az egész seggem és részben a nemi szervem is. Elég kellemetlen volt... 17/F


Rendes utcai rövidnadrágban és pólóban tekertem.


2013. máj. 9. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített. Ha utcai öltözetben tekerek akkor is figyelek a varrásokra, hogy ne legyen rossz helyen. Már ez is döntő lehet.
2013. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos megoldja meg jó dolog, de hozzá kell szokni az új bicajhoz. Eleinte 3km után törte a seggem, utána két bapig nem tudtam bicajozni, most meg 40 km et is kibírok rajta minden gond nélkül naponta.
2013. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
en farmernadragba tekerek napi 70et problema nelkul..lehet nem a naci az oka a zsibbadasnak?:D
2013. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rosszul beallitott nyereg es ulesmagassag is okozhatta a problemat, de siman lehet, hogy igy az elejen az edzettlenseg es a hosszu tav babralt ki veled. Nadrag is fontos hosszu tavon, az utcai nadragok nem sportolasra vannak (tokre igaza van aki a varrasokra figyelmeztetett, nem mindegy).


Nos, a lenyeg a lenyeg: allitsd be frankon az ules poziciot es a nyerget (esetleg erdemes venni egy igazan jo nyerget is ... en ezt hasznalom es tutti jo: [link] ebbol is a Selle SMP Dynamic-ot hasznalom es roppant kenyelmes).


Amugy pedig szezon kezdeten, avagy uj bringaskent az ules megszokasa/ujra megszokasa nagyjabol egy hetet is igenybe vesz, ha compakt nyerget hasznalsz. Jo nyeregnel ez az ido: par perc.


Ha viszont mar betetes nadrag, akkor erdemes megismerkedni a kulonbozo betetekkel, mert a kommersz szarok egy fillert sem ernek.


Persze mind ez izles kerdese, de ha sportszandekkal tekersz, nem art profi cuccokat hasznalni, hosszu tavon es a siker remenyeben mindenkepp kifizetodo.

2013. máj. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A beállítást persze ki kell hegyezni, de egyáltalán nem biztos, hogy segíteni fog. Ha a tököd rendszeresen zsibbad, akkor középen jobban nyom az ülés. Erre találták ki a feljebb említett lyukas (néha nőinek is nevezett) nyerget, ami középen nem terheli a lágy részeket. Én is többféle hagyományos nyereggel jártam, de a lyukas hozta meg az áttörést :)
2013. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Linkoln ***** válasza:

Én még is a beállításra tippelek.

Nem zsibbadhat szét az nemiszerved! Az nem jó semmiképp. Kicsit dönts előre anyergen. Ne sokat. Rendes nyereggel pár fok bőven elég kell hogy legyen. Meg próbálj figyelni arra hogy jó helyen ülj a nyergen.

Amúgy tényleg nem kell nagyon félni. Megszokod. De sose lesz valószínűleg kényelmes hosszú távon. MMint nézőpont kérdése hogy mi számít kényelmesnek. Lehet kényelmes attól hogy kicsit nyom utcai ruhában.

2013. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:

Szerintem is nyeregtáji gondok lehetnek. Ahogy említették: fontos a megfelelő beállítás (nekem kb. 2 hét volt, mire tökéletesen belőttem magamnak). Esetleg másik nyereg...

De abban igazad van, hogy a kerékpáros nadrág már eleve más szintre emeli a kerékpározást.

2013. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

#5-nél lesz a pont. A zsibbadás tipikus jele a szutyok nyeregnek.

Olyat kell keresni, ami középen hosszirányba vályús vagy lukas, azok a tipikus férfinyergek.

Az, ha csak fáj, nyom, az ülésbeállítással és megfelelő idejű betöréssel, összeszokással megoldható.

2013. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha előtte sosem tekertél ilyen "hosszabb" távot, akkor szerintem teljesen természetes, hogy eleinte feltöri a s*gged. Ha hetek után is zsibbadásos gondok vannak, akkor ott ahogy előttem is írták, beállítási problémák lesznek.
2013. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!