Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nemrégen kezdtem országúti...

Kubera kérdése:

Nemrégen kezdtem országúti kerékpározni, de a teljesítményem őszintén szólva siralmas, igaz hogy kb 10 éve nem ültem biciklin. Van valami jó edzésmódszer hogy növelni tudjam a teljesítményem?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az állóképességre,átlagsebességre,csúcssebességre.Vagy csak tekerjem mint az őrült és majd kialakul magától.Jelenleg az átlagsebességem 22-25km/óra,ezen szeretnék változtatni.

Nyár végére szeretném ha ez stabilan 35km/óra lenne,és egy hosszabb távon belül tartani tudnám.Szerintetek elérhető,vagy csak vágyálom. 28/f



2013. máj. 19. 17:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az átlagsebesség a lényeg, addig tekerj, ameddig jól esik. Én nő vagyok, egy év kihagyás után tegnap lenyomam 4
2013. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Linkoln ***** válasza:

A patent pedál nagyon élvezetes. Én kedden jön az új Kéo pedálom, nagyon szeretem. Más vele tekerni, sokkal egységesebbnek érzed magad a bringával.

Eleinte gyorsan megy a fejlődés, ami valójában az hogy hozzááll a szervezet a terheléshez. Többre képes mint amennyit ki tudsz csikarni belőle, mert nagyon szoktatlan neki.

Ezt pl úszással tudnám szemléltetni. Általában az emberek alig tudnak úszni 50-100m-t pedig miután megtanulnak kilómétereket elúsznak nyugis tempóban. Nem az izom lesz 50x hatékonyabb, hanem a technika sajátul el. De amint a technika, a tüdő, és a szív, a keringés felvette a terhelést, és végre ezek nem okoznak gondot, akkor már csak az izom teljesítmény keringés teljesítmény javulásával érhetsz el fejlődést, amihez ugye elengedetlen a megfelelő táplálék/regerenáció. Amint kialakult egy technikád a hajtásra, egy pózod a nyergen, egy szokásos útszakaszod, akkor kezd mérni egyenként az időt. Egyébként jó ha nézed de viszonyítási alapnak kevés.

Én drukkolok a 35-ös utazótempó elérésében, nagyon élvezetes gyorsan haladni. 37-es utazótempóval, különösebb szerkó, előmelegíytés, rákészülés, rákajálás, rámotiválás meg minden nélkül fantasztikus lenne, az már egy erős amatőr versenytempó.

20km-t szeretem előnyben részesítem az időfutamokat főleg mert erre egyedül vagyok... :D Meg mert szeretem ha kemény az edzés, ezeken könyöklővel nagyon lehet nyomatni neki. 43-as átlaggal nyertek a pesti amatör időfutam versenyen (Országos) Ebből tudsz viszonyítani. Naturálban mindenféle dopping nélkül 40-es átlag a csúcson nem rossz :P De drukkolok bármennyire is törekszel!

2013. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a sebesség a lényeg, addig tekerj, amíg jólesik, persze, belekalkulálva a visszautat. Szenvedni nincs értelme. Én nőként, egy év szünet után tegnap lenyomtam kb. 40 km-t, amiből igen nagy rész emelkedőn volt, hegynek fel. Van egy enyhe aszhthmám is. Mégsem készültem ki, igaz, "fénykoromban", huszonévesen egy nap 100 is ment.

De soha nem a teljesítményért tekertem, hanem az élvezetért! Nincs is sebességmérőm, felesleges.

2013. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Linkoln ***** válasza:

Nem az átlagsebesség a lényeg... De elég sokat jelent.. :D Aki nem csak azért teker mert jólesik, hanem mert ez a hobbija, a sportja, a kikapcsolódása az azért nyomassa neki.

Sokan mondhatják (Főleg akik el tengnek lengnek trekkingel) hogy nem kell észnélkül hajtani, ami részben igaz. Van aki szereti magát azt hogy teker, és mozog a lába. De sokan (Szerintem te is) abban lelik örömük, hogy süvít a szél, suhan a kerék, ég a comb, liheg az ember, mindig az előtted levő célra nézel, pl egy távoli istállóra.. :D és kombinálsz az edzésen, meg tervezel hogy kicsit jobb legyen az időd.

2013. máj. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi ismét a tippeket,majd nyár végén leírom mit sikerült elérni,addig is minden jót mindenkinek.
2013. máj. 20. 18:25
 16/17 Linkoln ***** válasza:
Neked is!
2013. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Hello! Én 100 kilóval fél év alatt feltornáztam magam átlag 25-ről 32-re. Egyedül tekerek síkon főleg kis és közepes távokat váltogatva.20-60km-es intervallokat. Heti 4x. Van egy enyhe aszthmám is, de meg sem érzem...sőt.A bringám egy ős Puch Mistral acélvázas.Most a tél folyamán totál felújítás alatt van és remélem a tavaszt már egy pár kilóval könnyebb gépen kezdhetem.
2013. dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!