Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első országúti versenybiciklim...

Első országúti versenybiciklim vásárlásához szeretnék segítséget kérni. Milyet vegyek?

Figyelt kérdés
Viszonylag olcsón olyan 50 ezerig keresek bicót 59-es vázmérettől.(193cm vagyok és 105kg)Linkeket várok...Kösz!

2013. jún. 29. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
országútit, használhatót még hasznâltat sem kapsz ezért az árért... 100 körül már lenne esélyed.
2013. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

50e-ért felejtsd el. Annyiért nem kapsz normális gépet. Pláne ekkora súlyhoz.

50e-ért egy elfogadható városi biciklit lehet kapni.

De országúti tekeréshez pláne ekkora súllyal már kell az erős váz, villa és kerekek is. Hacsak nem akarsz még eltávozni egy villatörés miatt, vagy nem akarsz még ugyanennyit leglább rákölteni a tönkremenő alkatrészek miatt.

2013. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Használt bicikliről van szó.A félreértések elkerülése végett.


[link]



Pl egy ilyet?

2013. jún. 29. 15:52
 4/11 anonim ***** válasza:

igen..ha erre az vetelar duplajat rakoltod, akkor hasznalhato bringa lesz..mert

1.a menetes agy miatt alattad 1het utan tengelytores-csere kazettasra...

2.ezek a kokorszaki fekek meg lassitani se kepesek-csere 2forgos hosszubenyulasura (bar c.garcia es merckx szerint is a fek csak a benaknak valo..XD)

3. a nyilt bowdenvezetesu fekkarok nagyon gaz..masreszt kellemetlen mikor a bowdenhazsapka a razos uton kibukik, es a rendszer belazul..xd

4.az a felni..xd ien sulyhoz minel magasabb perem, plussz peremes agy hogy minel rovidebb kullok keljenek, ezaltall eros kereked legyen...

5.frikcios valtas...ajajajajaj..XD

ha nem akarod magad megszopatni akkor hatul pozicionalt rendszer...elol nem szamit, de hatul aranyat er


osszevetve...ami ezen a bringan hasznalhato: vaz-villa-hajtokar-nyeregcso-kormanyszar-kormany...

nagyon megeri..XD

2013. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a korrekt választ.Ha esetleg valaki tudna egy nekem valo bringát, linkelje be ide.Max. 60 ezerért!!
2013. jún. 29. 20:45
 6/11 anonim ***** válasza:

"Értem és köszönöm a korrekt választ.Ha esetleg valaki tudna egy nekem valo bringát, linkelje be ide.Max. 60 ezerért!!"


Csodát tenni mi sem tudunk.

Kimész az ecserire aztán ott lehet, hogy találsz "talált" bicilit ennyiért vagy még olcsóbban is. Ha nem zavar, hogy "talált" Én nem vennék ott.

De amúgy max összerakod alkatrészekből. Neked amúgyis kicsi az esélye, hogy van megfelelő bicikli. Magasság és súly miatt. Egy -15kg már sokat lendítene a dolgon. Volt egy ismerősöm akinek szintén ez volt a gondja. Állandóan javítani kellett a biciklijét, főleg a kerekeket. Nem akart drága alkatrészeket venni, viszont így hosszú távon jóval drágábban jött ki.

Neked amúgyis egy kisebb kerékméret kellene minél erősebb felnivel és rövid küllőkkel.

2013. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

semmi baj a súlyoddal, ennyit el kell bírni a egy duplafalú felninek+akármilyen váznak, de inkább acélnak, csak találj ilyen bringát

a felszereltséget nézd, meg ami neked nagyon lényeges a nagy vázméret ugye

amit itt linkeltél az nem túl jó felszereltségű (egy rendes outin rövid benyúlású fékek vannak, nem ilyen batár), és annyiért drága is, 50-60-ért már elég jó használtat lehet találni, sokat hoznak be külföldről ami max gumicserés meg némi zsír+olaj kell neki


ezek is azzal foglalkoznak:

[link]

csak ami itt 50-55 azt meg lehet kapni 30-ért is, 20e-et nem ér meg egy kis zsírozás meg beállítás...


én vmi hasonlót keresnék, mint magamnak is amit találtam, régi darab de jófajta (ktm, bianchi, mail, puch shimano 105 cuccokkal, stb):


[link]


[link]


[link]


[link]


lehet jobb lenne amúgy vennél egyet 40-45 körül, és abba fűzetnél egy duplafalú kerékszettet, akkor még beleférsz a 60-ba

2013. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
bocsi hogy nem választ írok de látom vannak itt szakértőbb emberek:) őket szeretném megkérdezni hogy amit a kedves kérdező linkelt használt bringát egy olyan megfelelne e egy 182 cm/55kg embernek mert én is ilyet szeretnék városi/országúti használatra de pénzben nem vagyok eleresztve :) bocsi még egyszer és köszi előre a válaszokat:)
2013. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az első bringa amit linkeltél az jónak tűnik.

Én is találtam egyet, mondjuk az jó nagy 63-as, de fékváltókaros.

[link]

2013. jún. 30. 10:27
 10/11 anonim ***** válasza:
utálok olyan választ írni aminél már előre tudom, hogy lepontozás lesz a vége... de ha biciklit akarsz akkor bizony HomoHominiLupusEst -ra kellene hallgatni, mert tudja miről beszél... nyugodtan megveheted ezeknek a régi ŐSI roncsoknak bármelyikét, "külföldről behozott" attól még régi roncs... de majd ne csodálkozz, ha esetleg egy hosszabb túrán már a tüdődet kiköpöd, sajog a gerinced, és sorban húznak el melletted, azok akik biciklin ülnek, nem régi roncsokon...
2013. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!