Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sportolók! Hogyan érhetném el...

Sportolók! Hogyan érhetném el leghatásosabban, hogy minél nagyobb távokat tudjak megtenni biciklivel?

Figyelt kérdés
Rólam annyit, hogy jó ideje nem sportoltam semmit.

2013. jún. 29. 22:16
 1/8 anonim válasza:
91%

Én először rövid távon tekertem mindig, az első nagyobb megmozdulásom az Budapest Szentendre Budapest volt amit meg is tettem egy tanyabájkkal, gyakorlatilag nulla rákészüléssel, 36 évesen nőként 2,5 óra alatt. Ez akkora lendületet adott hogy lecseréltem a tanyabájkot egy használható trekkingre és amikor tehetem tekerek, általában Pest környékén, Naplás -tó, Budai rakpart, Szentendre Pilis, gödöllői dombság.


Emellett nem tornázok, semmi ilyesmi és van hogy a kisebbik gyerekemet is viszem a hátam mögött (cirka 20 kiló).


Annyit mentem ami jól esett, ha kellett megálltam, de nem okoz gondot a nagyobb táv. Tavasztól megyek nagyobb köröket.


Tornával lehet még a kondit felnyomni, ja és nem rossz ha van egy normális(abb) brignád is...

2013. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
*bringád
2013. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindig kicsit növeld. Először szerintem elég egy 1.5 órát tekerni, aztán szépen lassan növeld. De figyelj, azért ne hajszold túl magad, mert az káros lehet. Mást nem tudok mondani, remélem azért ez is hasznos lesz számodra.
2013. jún. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kezd el, eloszor ujra legyel stabil a bringan, a segged szokja meg a nyeregben valo ucsurgest es az izmaid szokjanak hozza az ujfajta mozgashoz. Amikor mar ugy erzed uralod a bringat es nem fulladsz ki par perc alatt, elkezdhetsz edzeni.

Edzeskor soha ne masokhoz merd magad, hanem a sajat korabbi teljesitmenyedhez, igy tudod figyelni a fejlodesedet. Fokozatosan terheld magad, mindig egyre tobbet, egyre hosszabban. Szezon vege fele menj el kulonbozo szervezett amator bringas megmozdulasra es igy is merd fel magad, amugy is tok jo toltetet ad ha mar az ember kezdene beleunni a monoton edzesekbe.

Teljesitmeny fokozasa az edzesen tul, kulonbozo taplalaekkiegeszitokkel, sportitalokkal, energiaszeletekkel is fokozhato.

2013. jún. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Csak szép lassan először 5-10 kilóméter aztán egyre többet.
2013. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én kosarazás után függtem rá. Volt egy csepel cserkész bringám 14 évesen, mert láb probléma miatt abba kellett hagynom a kosarazást, de kellett egy sport.

Hamar megszerettem, 16 evésen diákmunka és spórolások közt vettem magamnak egy merida montit, 160 -ért, azzal már héti 80 km megvolt, nyáron naponta. Vettem meg1 biciklit, egy országutit és rettenti könnyű volt tekerni vele elvégre versenybicikli. De nem tetszett ezert eladtam, amiből vettem egy komolyabb montit,amivel már balatonkor volt meg ilyenek, de egyszer túlhajtottam magam és szívem kizökkent, úgyhogy vigyázz

2018. febr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyrésze korrekt válasz!!
2020. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!