Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék minél nagyobb...

Hogyan tudnék minél nagyobb súlyt kinyomni fekve minél rövidebb idő alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A testépítést másfél éve kezdtem el, szépen fejlődtem. Évente egyszer van a suliba egy fekvenyomó verseny. Arra gondoltam, hogy picit a testépítést most "félre teszem" és felkészülök rá. Tavaly nagyon vézna srác voltam, indulni sem mertem. Most az egyismétléses maxom 80kg, én magam 70kg vagyok és 180cm. Fél év alatt olyan 100ra fel szeretném tornázni. Mit kell váltotatnom az edzéstervemen?


Annyit tudok, hogy kevesebb ismétlésszámmal kell dolgozni minél nagyobb súllyal. Azt is tudom, hogy szinte az egész felsőtest benne van a nyomásban, ezért a segédizmokat is meg kell edzenem. De valahogy mégsem tudom elképzelni... most akkor csináljak minden úgy ahogy eddig, csak nagyobb súllyal nyomjak fekve?


Egy fekvenyomásbeli erőnövelő edzéstervet esetleg írna valaki? Előre is köszönöm.


16F


2012. okt. 29. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Jövőre énis tervezem, hogy nevezek a sulis versenyre:)

2012. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és sok sikert :D
2012. okt. 29. 21:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is rendesen egyél, ez egy külön téma. Ha nem, akkor sokkal kevésbé lesz eredményes a felkészülésed.


Sok hónapig csináltam erőnövelő edzést, a következőt csinálnám:

elkezdesz egy ciklust úgy, hogy heti 2x edzel, 60 kilóval indítasz, belenyomsz egy edzésen kb. 6-8 sorozatot, annyi ismétlést, amennyi megy. Következő edzés 61, következő 62, tehát heti 2 kilót emelsz. A folyamatos emelés az erőt is hozza majd, azt veszed észre, hogy mire odaérs 80-hoz nem 1, hanem 2-4, vagy akár több ismétlés is menni fog. De persze mész tovább, 81, 82, stb. Lehetséges, hogy már első ciklusnál is eljutsz mondjuk 100 kg-ig (20 hét alatt 40 kg emelés), ez esetben nagyjából a verseny időszakra sikerül majd időzíteni a max erődet.

Erőnövelő edzésnél nem fárasztjuk ki az izmot, mint a tömegnövelő edzésnél, épp ezért mehet a heti 2.

2012. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!