Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bowdeneket pontosan hol...

A bowdeneket pontosan hol kell megolajozni?

Figyelt kérdés
Kaptam ajándékba egy mountain bike kerékpárt, de még sose volt saját biciklim. És azt mondták, hogy a bowdeneket (fék, váltó) is olajozni kell időnként, nem csak a láncot, de azokat pontosan hol? Melyik részüket kell?
2013. júl. 30. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A bovdeneket sehol. Beszereléskor szokták nagyon vékonyan esetleg bezsírozni,hogy ne akadjon de ez nem feltétlen muszáj. A féket ne olajozd,mert az életbe nem állsz meg,aki ezt mondta jó nagy állat volt. Ha felniféked van ,akkor a féktüske rugóit kell legalább évente egyszer vékonyan bekenni kenőanyaggal. Láncnál is csak a görgőt kell,a külső oldalt (lemezeket) nem célszerű,mert csak felszedi a koszt,és többet árt,mint használ,ezentúl a ruhád is összegányolja. A váltóknak csak a rugóira érdemes néha olajat tenni,de nem kell azt sem eláztatni. A csapágyakat meg zsírozni kell,hogy jobb ,könnyebb legyen a futásuk és ne kopjanak el,ha rágnak ,akadnak,akkor baj van.
2013. júl. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha félreérthető voltam: azt természetesen tudom, hogy a féket nem szabad, nem is így értettem, hanem a (fék, váltó)-hoz hozzáértendő volt, hogy -bowden.

Mindazáltal köszönöm szépen a választ!

2013. júl. 31. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:
nincs mit,akkor én értettem félre bocsi,már látom. De a bovdent nem kell olajozni.
2013. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bovdent valóban nem kell, a bovdenházban eleve van valami síkos anyag kis mennyiségben.
2013. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A műanyagbelsejű bovdenhüvelyben szépen fut az új bovden kenés nélkül is, amíg el nem ázik párszor :) Meg mikor elkopik a műanyag és rágni kezd vagy az ázás miatt oxidálódni kezd a bovdenszál és érdesebb lesz, akkor én kidobom az egészet a pitsába. El lehet kezdeni akkor is akár kenegetni, de sose fog már simán futni :)
2013. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!