Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az úton tekertem úgy, hogy...

Az úton tekertem úgy, hogy mellettem ment a járdán egy kerékpárút. Egy autós lelassított mellettem, és beszólt hogy 50 ezerre büntetnek, mert nem a kerékpárúton megyek. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
A kerékpárúton azért nem mentem, mert ott gyalogosokat kellene kerülgetnem, meg 10km/h -el haladó 5 éveseket. Plusz vagy 500m az egész míg mellettem a kerékpár út megy, mert aztán elkanyarodik egy teljesen más irányba, ami közel sem a célomhoz visz.
2013. aug. 30. 21:00
1 2
 1/15 dirtboy ***** válasza:

nem tudom menynire birságolnának meg,szerintem nem büntetnének meg emiatt de tényleg ott kell ilyen esetben közlekedned. engem régen zavart be rendõr ilyen estben a kerékpár útra.

autósokat pedig zavarod a közlekedésben hogyha szembejövõ forgalom van mert akkor nem tud kikerülni.

2013. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azon az úton egy sávban két autó is elfér egymás mellett, így nem hinném hogy bárkit zavarok. Egyébként én nagyon az útszélén szoktam menni, igaz néha szívok is emiatt az lefolyók miatt, amik 10m -errel mélyebben vannak mint az aszfalt...
2013. aug. 30. 21:08
 3/15 A kérdező kommentje:
Jah igen, köszi a választ!
2013. aug. 30. 21:09
 4/15 anonim válasza:
amúgy az egy probléma, hogy ha gyalogosok használják a kerékpár utat. szerintem csöngess rájuk másképp nem tanulják meg, hogyha ott sétál az olyan, mintha az autós sávban sétálna. friss még ez itthon, de normálisan rá kell őket szoktatni, hogy ha van mód rá akkor ne ott.
2013. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ha van párhuzamos kerékpárút akkor a kresz szerint köteles vagy azon haladni, különben tényleg megbírságolnak

nincs választásod, köteles vagy ott menni, akár vannak ott gyalogosok, akár nincsenek, rájuk kell csengetni, ennyi

persze ha elkanyarodik neked nem kötelességed követni, hanem folytatod az utad, de akkor már az úttesten, logikus

ha ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztába, akkor, hogy mersz közlekedni az úton?

ha elbarmolsz egy kereszteződést ahol nincs lámpa, a fogad is ott hagyhatod, és ez nem vicc

2013. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Elkezdtem hosszan válaszolni, de inkább kitöröltem.

2013. aug. 31. 00:14
 7/15 anonim ***** válasza:
A KRESZ-t ismerned kell, még akkor is, ha ilyen-olyan okból nem tartod be. Nem csak azért, mert megbüntethetnek, ha olyanja van a rendőrnek, hanem azért is, mert ha balesetbe keveredsz, hivatalból is elővehetnek érte.
2013. aug. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az osztott gyalog és kerékpárútnál teheted azt meg ,hogy a megnövekedett gyalogosforgalom esetén kimész az útra. A csak kimondottan kerékpárúton nincs ez az opció,mivel ott NEM mehet(ne) gyalogos. Egyébként ,igen,megbüntethet,még ha tábla nem tiltja akkor is,ha van b:út ,ott kell menni.


De én szívem szerint a primitív gyalogosokat büntetném meg! Nem akarják felfogni,hogy nincs keresnivalójuk a bicikliúton. Minden miattuk van,ott kóricál,a bringás nem akarja kerülgetni (ami érthető) fogja kimegy az útra,ott meg a kocsikat zavarja. És tényleg rohadt szar,mikor ott kell centizgetni,út szélén sokszor nem tud menni,mert elesne a sok gödörtől,kikerülni nem tudod ha jönnek szembe,vagy úgy ,hogy közel mész a szembejövőhöz,azt is centized meg a bringást is. Qurva nagy élmény szokott lenni. persze a sok palimadár "sztárbicajost" sem kell félteni,mert ha nincsenek gyalogosok,akkor is sokszor az úton megy ,egy egész sávot elfoglalva.....

2013. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Ne foglalkozz a kioktato autosok dumajaval (engem majdnem ugy utott el egy teherauto, hogy figyelmezteto tablaja volt a kerekparosokra vonatkozoan).

KRESZ mindent szabalyoz ... ha nem volt az uton kerekparkozlekedest tilto tabla, akkor nyugodtan reszt vehetsz a kozlekedesben kerekparral is. Persze ha van bicikliut, akkor azt kell, avagy illik hasznalni ... de en a helyedben tartanek magammal egy vizipisztolyt :) ... en ezzel szoktam valaszolni a hulye autosoknak. Raspriccelek, belefagy a szo ... en meg jot rohogok :)))

2013. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 31. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!