Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek a régi,...

Mi a véleményetek a régi, használt országútikról? Milyen típusokat vagy oldalakat javasoltok?

Figyelt kérdés

Volt már többféle bringám, MTB, trekking is és most ki szeretnék próbálni egy országútit. Az egyik ismerősöm 20ezer körül vett egy 30 éves német bringát, de nagyon jó állapotban van párezer forint ráköltés után azzal jár minden nap, ez nekem is meghozta a kedvem az ilyesmikhez. Néztem vaterán, apródon, jófogáson, bikemagon és testbikeon, tudtok még vmi jó oldalt? Kb. 25-30 ezrem lenne rá, de elvárás h egyből működjön a bringa. Milyen típusokat javasoltok? Illetve mire kell figyelni a vásárlásnál, hol verhetnek át? Találtam már egy párat ami tetszik, ezekről is írhatnátok véleményt:

[link]

[link]

[link]

Köszi a válaszokért



2013. okt. 12. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ice-T ***** válasza:

25-30 ezer egy országúti esetében annyira alacsony összeg, hogy ennyiért nagyon nagy mákodnak kell lennie, hogy olyat kifogj ami használható állapotban van.

25-30 éves bringáknál rengeteg probléma lehet, kezdve a szétkopott csapágyaktól, az elhasználódott hajtáson át egészen a gumikig. Ha nem tárolták megfelelő körülmények között száraz helyen akkor szinte biztos, hogy egy csomó mindent ki kell rajta cserélni. Nem mondom azt, hogy nem foghatsz ki egy működő példányt, de arra mindenképpen készülj fel, hogy költeni még kell rá. 25-30 ért senki nem ad el frissen leszervizelt kerékpárt. A gumik valószínűleg kirepedezettek lesznek, amiket cserélhetsz. Fogaskeréksor, lánc kopott, megnyúlt. hajtómű középcsapágy valószínű lötyögős, kopott. Kormánycsapágy lötyögős, kopott. Arra figyelj leginkább, hogy a kerekei milyen állapotúak, mert az lesz az egyik legdrágább mulatság ha cserélni kell. Küllők lehetőleg feszesek legyenek, ne lazák. 8-as max csak nagyon kicsi legyen benne és a kerékagyak ne lötyögjenek.

2013. okt. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ice-T ***** válasza:
25-30 simán rászaladhat ha fel kell újítani és a kerekei is szarok.
2013. okt. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

25-30 közé nagy mázli kell, vagy, hogy az eladó ne tudja mit ad el...

Bianchi, Peugeot, Cinelli, Ktm, Raleigh, ezek alá nem adnám.

2013. okt. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ice-T ***** válasza:
Gondolj bele, ha valaki felújít egy ilyen régi bicajt arra kb minimum rálocsol 25-30 at és akkor olcsó cuccokból válogatott. Majd eladja neked ugyan ennyiért? Akkor tulajdonképpen ingyen adná. Tehát valóban vagy nem tudja mit ad el, vagy neked kell majd felújítani. 50-60-tól már lehetnek valóban költségmentes országútik, de azokat is jól meg kell nézni, nehogy átverjenek.
2013. okt. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

egyiket sem venném a linkeltek közzül, minimum ilyet vénék, ennek csak a kormányát kell cserélni versenyre, mert ez elég böte vágás lett:

[link]


amúgy a felhozatal sajnos továbbra is szánalmas, 15e-es brigákat adnak 35-40-ért, a 10e-eseket meg 25-ért

csepel, favorit, ruszki versenyek amúgy is felejtősek el, nem adják azt a feelinget amit keresel

35-öt szánj rá, többet nem érnek, alkudj

2013. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szep az a weltkrone csak az a baj hogy nem 220centis vagyok, mert ien vazmerettel 2meter alatt kenyelmetlen..:D
2013. okt. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem lehet minden tökéletes :D
2013. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Arra jók ezek a biciklik, hogy ráérezz az országúti ízére. Vegyél egyet kb 20ezerért, 10ezernél többet ne nagyon költs rá, és egy szezon múlva eladhatod 30ért, és beruházhatsz egy komolyabbra 70-100 környékén. Az acélfelni gyenge fékekkel nem valami jó párosítás, főleg úgy, hogy nem túl nagy feladat ezekkel felgyorsulni 30-40 km/h-ra...

Az általad linkeltek közül én a peugeot-t választanám, mert könnyű túladni rajta, vagy azt a kéket, mivel jó kerék van benne. Egy ötezrest simán le lehet alkudni.

További oldal: bringapiac.hu

2013. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én 50 ért vettem egy Puch-ot elég jó állapotban de egyből rá kellett költeni 20 ezret. Gumik, alap szerszámok, kenőanyag,lánc, lánkeréksor,új bandázs, műhelypumpa...stb.

Én 194 cm vagyok és 62-es a vázmérete a bringámnak ami abszolut kényelmes. Az átlépési magasság számít nem a testhossz. a télen teljesen felújítom ami kb 100 körül fog megállni. Ha egyszer belevágsz nincs megállás.

2013. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!