Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringázás budapesten. Mit...

Bringázás budapesten. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Bp-re járok bringával nem olyan régóta. Eddig akár hányszor voltam bent mindig volt valami problem az autósokkal. Egyik esetben sem voltam hibás (akár elmesélhetem egyenként de jobb ha elhiszitek) de inkább az zavar hogy hallom hogy ha eleget kerózol forgalomban egy idő után egyre több dolgot átlátsz majd és egyre több lehetőség közül választhatsz, mit merre hogyan meddig. Ez így is van mégsem merek új dolgokat kipróbálni mert ha nem egyedül hajtókar valahol egyfolytában fosok. Csak azért nem reszemrol le a bringát mert minden más csak rosszabb.

2013. dec. 12. 03:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
ne új dolgokat próbálj ki, bármit is jelentsen ez, hanem ismerd a közlekedés szabályait és tartsd be õket.
2013. dec. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
26%

Egyrészt Budapest nem nagyon alkalmas a biciklis közlekedésre. A járdán eleve nem lehet, és zavarod is a gyalogosokat, az autók között életveszélyes, és őket is zavarod. Lehet vitatkozni azon, hogy ez jó-e vagy nem, de ez a helyzet.

Másrészt meg a biciklisek hajlamosak nagyon lazán (vagy inkább sehogy...) értelmezni a KRESZ-t: ha nekik az a jó, akkor a zebrán áthajtanak, átmennek a piros lámpákon, szlalomoznak az autók között, feltartják a buszokat... Így nem is csoda, hogy mindenki utálja őket már.

2013. dec. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
2008-2011 között napi szinten ingáztam bringával Bp-n az autók között országútival, ameddig betartottam a kreszt soha nem volt gondom... persze van néhány autós akiknek nem lehet értelmezni a tetteiket, de ezt a békát le kell nyelni...
2013. dec. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
Sok az idióta autós, ne csodálkozz. Egyáltalán nem tolerálják sokan a bicajosokat. El kell fogadni. Nekem is sokszor van velük problémám mert nem adnak elsőbbséget, aztán meg még nekik áll feljebb. Ha nyugodt vérmérsékletű vagy, akkor csak vegyél egy nagy levegőt és nyomd el magadban, ha nem, akkor meg csapd meg őket nyugodtan.
2013. dec. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Én sokat bringázom Budapesten, de mindig figyelek rá, hogy ne menjek le az autók közé, hanem bicikliúton menjek végig. Ha nem vagy egy helyen az autósokkal, nincs semmi probléma. Van egy jó kerékpárút térkép a mozgásvilág oldalán, szinte bárhova el lehet menni úgy, hogy nem zavarod az autósokat.
2013. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Kb másfél hónapja volt az első incidensemnél rámnyitottak egy ajtót, jobbról előztem a kocsisort ahogy szabályos. Tegnap a busz és bringasávban mentem amikor egy kisbusz letolt a járdáig elképesztő gyorsan alig tudtam lereagálni, mert ki akarta tenni a haverját a nagyi palacsintázója előtt (kicsit neki is mentem). A két eset sok hasonlót keretez, ilyenekre gondoljatok. Erre hogy lehet egyáltalán felkészülni. Amit nem éreki hogy látok embereket cikázni az autók közt és ők minden nap mennek (pl futárok) szóval tuti meg lehet valahogy oldani hogy ne legyen bajod. A kérdés hogy hogyan?
2013. dec. 12. 12:05
 7/25 A kérdező kommentje:
Ja és nem autók közt cikázásról van szó hanem normál közlekedésről. De ugye ha cikázni lehet biztonságban akkor simán gurulni is.
2013. dec. 12. 12:07
 8/25 anonim ***** válasza:
"jobbról elõztem ahogy szabályos" nah itt kezdõdnek a gondok... jobbról nem elõzünk soha...
2013. dec. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
jobbról elõzni tilos, aki jobbról elõz az elõbb utóbb meghal, ha lenne jogsid és vezetnél tudnád is, hogy kocsiból legkevésbé figyelsz jobb/hátra... mindkét általad említett helyzetben ott voltál ahol semmi keresnivalód nincs a forgalomban, egy auto jobb oldalánál... a cikázó bringafutárok ismerik a kresz szabályait, ha épp meg is szegik a haladás érdekében, tisztában vannak vele mit csinálnak, ellenben veled, aki ön és közveszélyesen öngyilkosjelöltként "haladsz" tessék elmenni egy kressztanfolyamra, vagy vedd meg a könyvet és tanúlmányozd azt, mielõtt valakit lecsuknak a halálod miatt amirõl nem is õ tehet...
2013. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

jobbrol eloztem..omg

nalad nagy problemak vannak, az biztos..

2013. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!