Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringázás budapesten. Mit...

Bringázás budapesten. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Bp-re járok bringával nem olyan régóta. Eddig akár hányszor voltam bent mindig volt valami problem az autósokkal. Egyik esetben sem voltam hibás (akár elmesélhetem egyenként de jobb ha elhiszitek) de inkább az zavar hogy hallom hogy ha eleget kerózol forgalomban egy idő után egyre több dolgot átlátsz majd és egyre több lehetőség közül választhatsz, mit merre hogyan meddig. Ez így is van mégsem merek új dolgokat kipróbálni mert ha nem egyedül hajtókar valahol egyfolytában fosok. Csak azért nem reszemrol le a bringát mert minden más csak rosszabb.

2013. dec. 12. 03:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A gyalogosok és az autósok még mindig jobban betartják ,mint te. Eleve ,mit akarsz te? végigolvastam, vicc vagy ember ! És pont az ilyenek miatt van az ,hogy lenézik a bringásokat,kimentek mindenféle kresz ismeret nélkül a vakvilágba,mentek árkon-bokron ,és mindenki köcsög meg szemét,aki az utatokba kerül,közben pont ti nem tudtok közlekedni. Az a pár ember is,aki rendesen közlekedik biciklivel,azis mindenféle baromnak ,kivan kiállva ,mert a hozzád hasonlók rányomják a bélyeget. A jogsisok között is vannak közveszélyesek,de aki kocsiban ül ,átesett valamilyen kresz vizsgán,tanfolyamon,és nem jobbról előzget :) Meg majd kilehet állni egy lámpa mellé,és lehet nyugodtan számolni hány autó és hány biciklis megy át a piroson. Vagy mikor ott a bicikliút,de mégis egymás mellett tekernek és egy egész sávot elfoglalnak,mega buszsáv közepén kavar,mögötte meg 4 busz nem tud haladni a reggeli csúcsban csak azért ,mert Ő azért se fog bemenni a bicikliútra ! Én amíg nem volt jogsim,sokat bicajoztam,de kocsiba ülve más,most már én is megértem,mért utálja mindenki a bicajosok nagy részét.
2013. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
Hát, ezek után akkor most már én se tudok mást mondani: jobb, ha az ilyenek elüttetik magukat mielőbb... Akkor legalább kivonódnak a forgalomból.
2013. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"jobbról elõzni tilos, aki jobbról elõz az elõbb utóbb meghal, ha lenne jogsid és vezetnél tudnád is, hogy kocsiból legkevésbé figyelsz jobb/hátra..."


baromság, de legalább ne akarnál kioktatni másokat a kreszről, ha fogalmad sincs róla:


Csak jobbról szabad elõzni


a) azt a jármûvet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelõen helyezkedik el;


b) azt a villamost, amely az úttest közepén - egyirányú forgalmú úton az úttest bal oldalán - levõ pályán közlekedik.


(5) Jobbról is szabad elõzni a figyelmeztetõ jelzést (villogó sárga fényjelzést) használó jármûvet, ha a vezetõ meggyõzõdött arról, hogy ezzel a többi jármûvet és a gyalogosokat nem veszélyezteti.


2010 óta pedig motoros(nem tudom mely típusok) és kerékpáros előre mehet az álló kocsisor között, a jobb oldalon.


"ja igen, a válasz a saját kérdésemre: azt rontottam el hogy hagytam magam bezárni a kresz ketrecébe. (ami nem lenne probléma ha mindenki bezárná magát. nem mondja nekem senki hogy a gyalogosok vagy az autósok betartják)"


többnyire egyetértek. persze nem kella bal oldalon szembe menni a forgalommal, éjszaka kivilágíytatlanul, de nem szabad elfogadni a kresz alapelvét, ami a bizalom, nem szabad bízni. farkastörvények vannak, az a szabály, hogy aki nagyobb, annak van igaza.

onnantól kezdve, hogy a rendőr sétálgat velem szemben a bicikliúton, rendszerint a gyerekeket tipegtetik a bicikliúton, és kb az összes gyalogos ott jár, a biciklis meg a járdán, szemből rád kanyarodik az autós, nem igazán érdekel a dolog, nem is kívánok részt venni benne.


annyi a titok, hogy körbe kell nézni, és ahol csak esélye van annak, hogy szabálytalanságból elüssenek, ott ne közlekedj.

bunkóság, de ha veszélyes a forgalom, inkább járdázz, mellesleg ezt a bunkóságot támogatja a kresz is belemagyarázós módon (forgalom, útminőség). annyi a lényeg, hogy ne száguldozz a járdán, ne üss el senkit. ha figyelmes és óvatos vagy, akkor nem valsózínű hogy az öklket rázzák majd feléd.

eleinte zaavrni fog, mert "te tisztességes ember vagy", de hozzá lehet szokni hogy ebben az országban mindenki javaslatnak értelmezi a szabályokat.


hiába közlekedsz szabályosan, ha nem vesz észre az autós, mert pl olyan mint az okoskodó hozzászóló, aki a kreszt sem ismeri - nem fog számítani rád.

2013. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

vicces, hogy felhozol 3 abszolút erőltetett kivételt és én okoskodok...

a. a kanyarodó jármű amely már besorolt a felezővonal mellé, jó esetben áll valószínűleg nem fog minket zavarni

b. a villamos valószínűleg sem az ajtaját nem tudja rád nyitni, sem pedig nem fogja hirtelen meggondolni magát és befordulni eléd, persze megálló közelében máris tilos előzni a villamost bármely irányból..

c. azt meg rohadtul óvatosan előzöd, de ezeken kívül minden esetben tilos jobbról előzni,

Ráadásul jobboldalon holt tér van, aki ezt tagadja, az még életében nem vezetett... Az előre sorolás pedig még mindig nem egyenlő az előzéssel...

de ha már paragrafusokkal dobálózunk egyáltalán nem húztam volna fel magamat, ha nem csak kiragadsz 2 bekezdést amelyikkel bizonygathatod az igazadat, hanem közvetlenül előtte lévőt is értelmeznéd miszerint ez a 3 a kivétel minden más eset tilos:

(3) Az előzést - a (4) és az (5) bekezdésben említett esetet kivéve - BALRÓL kell végrehajtani.

2013. dec. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"vicces, hogy felhozol 3 abszolút erőltetett kivételt és én okoskodok... "


jó kedvedben hívd fel a kreszkönyvek szerzőit, hogy ne írjanak "erőltetett" kivételeket.


a kifogásokra nem vagyok kíváncsi, tévedtél, neked ez fáj.


senki sem állította hogy az előre sorolás előzés.

2013. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!