Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringázás budapesten. Mit...

Bringázás budapesten. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Bp-re járok bringával nem olyan régóta. Eddig akár hányszor voltam bent mindig volt valami problem az autósokkal. Egyik esetben sem voltam hibás (akár elmesélhetem egyenként de jobb ha elhiszitek) de inkább az zavar hogy hallom hogy ha eleget kerózol forgalomban egy idő után egyre több dolgot átlátsz majd és egyre több lehetőség közül választhatsz, mit merre hogyan meddig. Ez így is van mégsem merek új dolgokat kipróbálni mert ha nem egyedül hajtókar valahol egyfolytában fosok. Csak azért nem reszemrol le a bringát mert minden más csak rosszabb.

2013. dec. 12. 03:34
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
hát márpedig pár éve lehet sorolni jobbról... ne idegesítsetek... amúgy a kreszhez meg annyit (:D) hogy az eddigi problémáknál MINDIG AZ AUTÓS SZEGTE MEG A KRESZT és elkerülhettem volna a problémákat ha MEGSZEGEM A KRESZT, a cikázó futár akit meg néztem tegnap szintén MEGSZEGTE A KRESZT... mindegy fosok rá, megyek úgy ahogy logikus és biztonságos nem úgy ahogy a gedvás kresz előírja nekem.
2013. dec. 12. 14:27
 12/25 anonim ***** válasza:
a sorolás nem egyenlő előzés... előzni tilos továbbra is...
2013. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

a sorolás lényege, hogy lassan haladsz az ÁLLÓ autók jobb oldalán csak abban az esetben, ha kényelmesen elférsz, és ha meggyőződsz róla, hogy az autósok látnak érzékelnek téged, nos ha szépen lassan haladsz ahogyan kell SOROLNI nem pedig ELŐZNI ahogyan azt először írtad, akkor nem fordul elő az a probléma, hogy rányitják az ajtót, csak ha állat módjára suhansz...

HomoHominiLupusEst te meg légyszíves ne szólj be, 100% biztos vagyok benne a válaszaidból ítélve, hogy tudsz magabiztosan közlekedni városi forgalomban, és nincsenek ilyen problémáid mint a kérdezőnek, mert nem kevered magad ilyen helyzetekbe...

2013. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
2013. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Na ezért van annyi gond a biciklisekkel, mert sokan ilyen buták, mint a Kérdező!
2013. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:

Majdnem két éve közlekedem Budapesten biciklivel nap mint nap (télen is), és én éppen fordítva tapasztalom: hogy az autósok többnyire figyelmesek, figyelnek rám, lassítanak, elengednek, megállnak nekem ott is, ahol nincsen lámpa, többnyire még a BKV-sofőrök is türelmesek. Elvétve volt eddig csak incidensem, akkor is az esetek több mint a felében én voltam a hibás (nem figyeltem eléggé, vagy az adott pillanatban rossz döntést hoztam).

Akikkel viszont igazán meggyűlik a bajom, a sok bambaságig figyelmetlen gyalogos -- és a többi biciklis. Akármilyen hihetetlenül hangzik.

Természetesen levonom mindig a tanulságokat, és igenis áttanulmányoztam a KRESz-t (nincs jogsim, így magamra voltam ebben utalva), vannak rendőrségi oktatóvideók is stb.

Az meg még ennél is természetesebb, hogy mindig (nappal is) hordok láthatósági mellényt, fényvisszaverő szalagokat, a hátizsákomon fényvisszaverő huzatot, a sisakomon, sárvédőmön is vannak fényvisszaverő csíkok, a biciklin lámpák, prizmák, fényvisszaverő csíkok, ahogy kell. (Ha ilyen borús idő van, mint ma is volt, akkor nappal is kivilágítom a bicót.) Sőt, tartalék lámpákat és hozzájuk való elemeket is hordok magammal.

2013. dec. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
a mellényt felesleges önkínzásnak tartom de néhány ezer ft lehet venni szintén láthatóságis mezt/bringás felsõt/esõkabátot ami jól is néz ki:)
2013. dec. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:

Nem értelek. Már miért volna önkínzás a láthatósági mellény? Súlya alig van, nem melegít, nem izzaszt, jól szellőzik -- jó, nem nyújtok benne esztétikai katarzist, de akinek nem tetszem, az nem néz.:-))

Egyébként persze, van ilyen mez meg esőkabát is, csak éppen 4-5 számjegyű összegekért. A mellényt meg kemény 200 Ft-ért vettem, több mint egy éve hordom, és még nincs semmi baja: nem fakult ki, nem bomlik, nem szakad -- nekem tökéletes.

Rosszat mindenesetre nem tesz.

2013. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

amúgy nem vagyok kezdő. azt kérdeztem mit rontok el? mivel most nagy divat a bringázás nem szeretném elrontani ennek a hírnevét az autósok szemében. ezért megpróbáltam együttműködni velük nehogy kialakuljon két oldal köztük pedig ellentét. de rohadt nagy csalódás, miután már megtelt a hócipő... amúgy hajrá azzal hogy általánosítjátok az autósokat hogy jófej meg megáll. mindegyik más. konklúzió: lehet hogy sok autós figyel, megáll, stb de könyörgöm, elég egy. a temető meg tele van olyanokkal akiknek elsőbbségük volt. nem a KRESZ (:D) fog megmenteni. szóval ma mentem soroltam, előztem, jobbról, balról mentem kocsisorok között, átmentem rengeteg piroson, mentem 3sávoson, mentem szembe sávban (mindezt féktelen keróval) adódott problémák száma: 0. konklúzió: akár kereszteződésen is átmehetsz piroson ha átlátod a helyzetet. valójában ennyi. kiszámítod a vonalat és MAGADRA hagyatkozol, nem a kreszre. a kresz egy ketrec, ha a buszsávban kell mennem akkor ott kell mennem és kész, az hogy megszegi valaki, bejön egy busszal és letol, majd megáll a satírban az mi? amit mondok azt értsd úgy hogy mindent te vállalsz be, ha bármi baj történik te vagy érte a felelős, ha kinyírod magad hát kinyírtad magad. és ennek függvényében menj végig a városon úgy ahogy te magad elkerülheted a problémákat, azzal hogy nem tartod be a retkes kreszt csak bővíted a 'B terveid'/lehetőségeid számát egy adott helyzetben.

a láthatóságiról meg ennek függvényében az a véleményem hogy az hordja aki veszélyben érzi magát és logikusnak tartja hogy segít rajta. én pl fogom, mert vannak kivilágítatlan szakaszok pestmegyében ahol gyorsan mennek a kocsik, de pl városban nem.

A válaszomat megtaláltam, leírtam mint különvélemény. nem kell vele egyetérteni, ha esetleg jönnének az okosok meg errorkahun klónajai az nagyon csúnyán nem érdekel, nem fogok ide visszanézni.

2013. dec. 13. 20:18
 20/25 A kérdező kommentje:
ja igen, a válasz a saját kérdésemre: azt rontottam el hogy hagytam magam bezárni a kresz ketrecébe. (ami nem lenne probléma ha mindenki bezárná magát. nem mondja nekem senki hogy a gyalogosok vagy az autósok betartják)
2013. dec. 13. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!