Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagyobb távra hol tervezhetek...

Nagyobb távra hol tervezhetek kerékpáros útvonalat a neten?

Figyelt kérdés

Bp-en belül van több lehetőség is, akár utvonalterv.hu.

Na de ha én el akarok menni biciklivel Bp-ről mondjuk Fehérvárra vagy Dunaújvárosba vagy Visegrádra?

Hol tervezhetek útvonalat?


2014. jan. 3. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a [link] a leghasznosabb útvonaltervező, legalábbis én és a legtöbb barátom is mind ezt használjuk. Direkt kerékpárosoknak készült, ismeri a kerékpárutakat, ha montis vagy, akkor még földutakat is be tudsz állítani, és ha elkészültél a tervvel, akkor megtudod nézni a szinttérképet is, így tudhatod, hogy mekkora emelkedőkre kell számítanod és hol.
2014. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

egyébként ha én egy sima mezei autós útvonaltervezőt használok akkor milyen útak azok amik egy kerékpárosnak kiesnek?

hova nem mehetek kerékpárral?

autópályára nem, gyorsforgalmira nem-és még hova nem?

2014. jan. 3. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ahogy írtad autópálya/autóút/gyorsforgalmi kapásból kiesik. Ezen kívül már találkoztam natúr országúti szakaszokkal is ahol táblával volt tiltva a kerékpáros közlekedés. Sajnos ilyen utakra bevihet egy autós útvonaltervező, mert az az autót veszi alapul. Érdemes előtte azért tájékozódni, hogy ne ütközz ilyen táblákba. Illetve az országúton bringázás külön megérne egy misét, hogy ott micsoda halálközeli élményeket lehet szerezni még akkor is ha a KRESZ szabályait betartva fényvisszaverő ruhákban ás eleve rikító színű mezekben teker az ember.
2014. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

???


nem is értem hogy lehet ezt úttervezésre használni

azt nem tudtam elérni hogy adott címet (lakcím) beadjam indulásnak-és akkor még hol a destination kijelölése.


hogy tudom megcsinálni ezt: Bp adott cím - Dunaújváros adott cím - tervezés?


Szerintem a [link] a leghasznosabb

útvonaltervező,

2014. jan. 3. 18:19
 5/8 anonim ***** válasza:
a tervezés szerintem, pont a lényeget veszi el, a bóklászást, és a felfedezést...
2014. jan. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ja hát akkor felejtős az egész.


a kérdésem kiírása is:

tervezhetek kerékpáros útvonalat a neten?


ezek után kapok egy oldalt ahol épp TERVEZNI NEM lehet.

???

vesszek meg ha értem.


bóklászni? hát akinek erre van ideje bóklásszon.



a tervezés szerintem, pont a lényeget veszi el, a bóklászást, és a felfedezést...

2014. jan. 4. 09:32
 7/8 A kérdező kommentje:
meg esetemben bóklászás = eltévedés.
2014. jan. 4. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de miért ne lehetne tervezni?


Szépen beregisztrálsz. Fent kiválasztod az 'új útvonal' opciót. A térkép tetején a keresősávba beírod a kiindulási címet. A térképen odaugrik (egyébként azonosítja is a program, hogy hol netezel éppen, szóval eleve ott kell lennie a térképnek, ahol épp vagy). Ez után a térképen csak odaklikkelsz, ahonnan indulsz és már le is rakta a kiindulási pontot. Utána a keresőbe beírod a célállomás pontos címét és oda leraksz még egy 'keresztet'. Ezután a program már össze is kötötte a kiindulási és végpontot egymással. Ha köztes pontokat akarsz berakni azt megteheted úgy hogy az eddig elkészült útvonalra rákattintassz bárhol, majd a megjelenő pontot oda húzod ahova csak szeretnéd, és akkor ennek tekintetében módosítja az eddig megrajzolt térképet. Ha ezzel kész vagy elmented akármilyen néven és utána már plusz infóként azt is láthatod, hogy mekkora szintkülönbségek várnak rád, vagy hogy pontosan mennyi kilométert kell megtenned. Plusz ezentúl láthatod a környékeden élő más bringások útvonal terveit is, amit szintúgy megtudsz nézni és nekem például tök jó úticél terveket szoktak adni, főleg akik leírják azt is, hogy közben mint érdemes megnézni.


Ha használhatatlan program lenne, nyilván nem ezt ajánlottam volna, de mint mondtam én és a legtöbb bringás barátom is mind ezt használja.

2014. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!