Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért tesznek méregdrága elit...

Miért tesznek méregdrága elit biciklikre V-féket? Miért nem tárcsaféket?

Figyelt kérdés

Nem naygon értek a biciklikhez, de az a lehet téveszmém van, hogy a különféle fékek között eleve van minőségi különbség.

Pl. a V-fék a legegyszerűbb fék.

A tárcsafék még nem olyan egyszerű szerkezet, drágább is, cserébe jóval hatékonyabb.

Azt azért sztem ki lehet jelenteni hogy egy akármilyen jó V-fék se lehet olyan jó mint egy tárcsafék.


Akkor miért tesznek, több százezres -félmilliós bringákra is V-féket?

Kinéztem egy orzságútit pl.

Ára fél milla felett.

ÉS V-fékes.

Meg még X másik hasonló árú is mind az.


Nem futja ennyiből tárcsára?

Vagy a gyártó szerint oútira nem kell tárcsa?

De miért nem:


2014. febr. 2. 15:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a V-fék is, egyszerű és hatásos szerkezet. Tárcsafék csak a montikra jó, ha akkora sárban mennek, hogy az már elérné a V-féket és tönkretenné.

Más kialakítású váz is kell amúgy a tárcsafékhez, lehet, hogy ezért is egyszerűbb V-féket használni.

2014. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

a fékerő köszönőviszonyban sincs egy jó tárcsafékkel ez biztos.

a tárcsafékkel mintha betonfalnak rohantam volna olyan blokkolás van.



egyszerű és hatásos szerkezet.

2014. febr. 2. 15:16
 3/21 anonim ***** válasza:
A tárcsafél nehezebb, meg a rögzítése is bonyolultabb. Nem beszélve arról, hogy egy könnyű országúti villáját elég hamar eltörné (a teleszkópokat is nagyon csavargatják, törik) és amúgy sem szükséges a tárcsafék ereje. Az én montimon is v-fék van, sokkal jobban adagolható, mint bármelyik tárcsa és ha kell akkor blokkol a kerék. Egyetlen hátránya, hogy a nedves körülményekre nagyon érzékeny, fog akkor is te koptatja.
2014. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Országútikon inkább a patkófék a jellemző, nem is a V, éppen a súlycsökkentés miatt.
2014. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

V-fék és v-fék közt is óriási különbség van, nyáron teszteltem egy 15 éves és egy 5 éves fejlesztést, az utóbbi cserélhető fékbetétes, azt kétféle betéttel is teszteltem. A régi v-fék és az újabb típusban az olcsóbb fékbetét alulteljesített, az újabb típus 3 komponensű fékbetétjéhez képest. Ezzel az új fékbetéttel meg belehet állítani jó keményre, ha valaki arra vágyik.

Persze azt kilehet jelenteni, hogy erősebb a tárcsás, de hogy hatékonyabb-e szerintem helyzet és használatfüggő. Én úgy vagyok vele, hogy nem nagyon érzek biciklin különbséget, egy jó v-fék és egy átlagos tárcsafék között, viszont motoron már érzem a tárcsa és a dobfék közti különbséget bőven.

2014. febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
egy értelmes jól beállított vfék 1 ujjal blokkolja a kereket, a tárcsafék meg inkább az adagolhatóvágról szól...
2014. febr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
ráadásúl trialosok sem hülyeségbõl használnak hidraulikus vféket.
2014. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

jó,hogy pár hozzászóláson belül egymásnak teljesen ellentmondó dolgok vannak

az előbb még vki azt írta igaz hogy a tárcsa erősebb de a v-f meg jobban adagolható


vagyis a tárcsa ereje a "bika" a V meg kifinomultabb


tárcsafék meg inkább az adagolhatóvágról szól.

2014. febr. 3. 09:56
 9/21 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


ha van meg felmerulo kerdesed, beszelhetunk :)

2014. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
[link] ... ezt mar tenyleg csak ugy
2014. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!