Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi országútira fékváltókar...

Régi országútira fékváltókar megoldható?

Figyelt kérdés
Van egy régi német országúti bringám. Tipikus vázváltókar, 2x10 sebesség stb. Elég jól néz ki, de tavasszal még jobban kipofoznám. Szeretnék rá fékváltókart is rakni, valamilyen módon megoldható?
2014. febr. 3. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
megveszed a megfelelő sebességű fékváltó kart, felcsavarozod a kormányra, majd a megfelelő bowdent befűzöd a megfelelő helyre...
2014. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel pont 10-es rendszerű fékváltókat néztem, sikerült elrontanom a kérdést is. Nekem hátul csak 5 fogaskerék van, ezt szeretném cserélni egy hatosra és akkor a 2x6-os rendszerre szeretnék fékváltókart. Ha beszerzek egy 2x8 rendszerűt akkor meg lehet oldani?
2014. febr. 4. 07:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy pozicionálós fékváltókar a megfelelő váltóval és racsnival fog megfelelően működni, rendszerben kell gondolkodni. Úgyhogy kinéz a fékváltókar mellett a váltó + racsni csere is. Vélhetően a hátsó agyad is menetes, viszont ha kis kerekes racsni kell (11 fog) az csak kazettásban van, tehát vélhetően az agy cserés lesz. Nem két fillér, az biztos.
2014. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Továbbá nézd meg a racsnit, mert nem biztos, hogy triviális leszedni az agyról, nem a ma szokásos leszedő kell hozzá esetleg.


Az, hogy más fogaskerékszámhoz tartozó pozicionált váltókart és fogassort használsz, néha működhet, de messze nem biztos, hogy ekkora mákod lesz. Én maradnék a vázváltókarnál. Azok között is van pozicionált.

2014. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A pozicionált vázváltókar lesz a megoldás szerintem.
2014. febr. 5. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!