Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol tudok utánajárni, hogy...

Hol tudok utánajárni, hogy mely utakon tilos kerékpárral közlekedni az országban?

Figyelt kérdés
Kerékpárral akarok májusban elmenni Budapest Déli-pályaudvarról Sárospatakra (Borsod megye), térképen elterveztem már, de még mindig finomítani kellene, de nem tudom, hogy tudnék utánanézni bizonyos utaknak, hogy szabad-e tekerni rajtuk. Ehhez van valami térkép? Esetleg valami más segítség? Nem nagyon szeretnék pirosban járni, épp elég lesz a gondolatokkal megküzdeni a 200.km után :) . Előre is köszönöm!
2014. febr. 28. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

az autopalyakat, autoutakat kiveve mindenutt lehet kerekparozni.


ahol van bringaut, azon, ahol nincs, ott a sima kozuton. az mas kerdes, hogy hol ajanlott vagy nem, teherautok kozott bringazni fene tudja mennyire jo otlet...

2014. febr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"ahol van bringaut, azon, ahol nincs, ott a sima kozuton. az mas kerdes, hogy hol ajanlott vagy nem, teherautok kozott bringazni fene tudja mennyire jo otlet..."


Ez azért nem igaz... ott is tilos bringázni, ahol tábla tiltja. Ilyen tábla meg akárhol lehet. A főutak felén minimum.

2014. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
fehér alapon piros karikában egy fekete bicikli, ahol ilyen táblát látsz, ott nem szabad.
2014. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
pedig ha úgy megtervezed az útvonalat ahogyan az első válaszadó írta, akkor jutsz talán a legelőnyösebb útvonalhoz. Legyen nálad minden kötelező tárgy amit a KRESZ előír, ha esetleg tiltótáblába ütközöl felveszed a mellényt és így haladsz erről pedig láthatják az autósok és az esetlegesen előforduló rendőrök is, hogy nem szarod le a táblát csak nem tudsz máshol menni és elnézőbbek lesznek.
2014. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2014. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#4 még jó, hogy alapjáraton rajta kéne legyen a mellény. Az autósok meg a kamionosok meg biztos nem szarják le, hogy nem tudsz máshol menni.
2014. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Sajnos ez általános probléma, évek óta. Egyelőre nem tudok ilyen adatbázisról, de van néhány, amit már elkezdtek, csak nincs kész, viszont ezeket sem ismerem.


Amivel próbálkozhatsz:

* google street view: ezen látod, ha ki van rakva a tiltó tábla

* útvonalengedély-kérés: engedélyt lehet kérni olyan útvonalra, ahol amúgy tilos kerékpározni. Arról gőzöm sincs, hogy hol, de olvastam már ilyet, hogy valaki engedéllyel pl. a Balatont közúton kerülte meg, pedig ott van kerékpárút.

* a turistautak.hu, az openstreetmap és az opencyclemap tartalmaz bizonyos kerékpárutakat. Sajnos ezek minősége gyakran olyan gyatra, hogy jobb, ha elkerülöd őket (mert ugye használni meg kötelező lenne).


Legrövidebb persze a 3-as úton lenne. Erről vannak tapasztalataim. A Gyöngyös előtti autópálya-kereszteződésig a legtöbb szakaszon szabad rajta menni, néhány helyen van tiltó tábla, amit vagy figyelmen kívül hagysz, vagy megkeresed a kerülőutat. Általában lakott területen belül vannak ezek, pl. Gödöllőn. A forgalom nem túlzottan nagy, a párhuzamos autópálya elviszi a kamionokat.


Az autópályakereszteződéstől 110-es gyorsforgalmi út van. Kétszer végigbicikliztem rajta, de nem volt jó ötlet (bár megúsztam). El lehet kerülni kisebb utakon, de ezek rosszabb minőségűek, pláne vékony kerekű országútival.


Gyöngyöshalász után visszaérsz a főútra. Itt egy darabig szabad biciklizni, de aztán elég hamar el kell kanyarodnod Abasár felé, mert az úton a kereszteződéstől tilos. Ezzel a kerülővel elég sok plusz szintet is bekajálsz. Ezen az úton Egerig juthatsz, és a folytatást nem ismerem, olyan messze még nem jártam.

2014. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Még valami: vízcsapból nincs túl sok, de elég. Figyelni kell. Az elején valahol van egy kritikus szakasz, sokáig nincs kút, de nem tudom, pontosan melyik. Az Atkári temető egy jó vízvételező hely (valamint gyönyörű gesztenyefák vannak, nagy árnyékkal), utána Abasár felé szinte minden településen van 1-2 kút, ott nem volt gond.
2014. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#6-os!

Miért kéne rajta lennie alapjáraton? Csak korlátozott látási viszonyok között kötelező a mellény.

2014. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lakott területen kívül kötelező a mellény.
2014. márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!