Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megbüntetne a rendőrség, ha...

Megbüntetne a rendőrség, ha bringával behajtanék egy olyan útra, ahova tilos kerékpárral (és lassú járművel) bahajtani?

Figyelt kérdés

Valakit büntettek már meg emiatt?

Az érintett helyzet Üllőn a Gyömrői út és a Pesti út kereszteződésénel van.


[link]



2013. szept. 13. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Végigtoltam már párszor a 400-ast Békéscsaba felé menet/jövet, sosem volt még ebből baj. (Sőt egyszer benéztem a körforgalmat és felkeveredtem a 4-es elkerülőre, de ne mondd el senkinek :))

Ezeknek a tábláknak még leginkább az autópályák előtti időkben volt értelme, de a 400-as már csak nem is egyszámjegyű, nem bonyolít le akkora forgalmat, ami indokolná a korlátozást.

2013. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kicsi a valószínűsége, hogy rendőr egyáltalán felfigyel egy bringás ilyenfajta szabálytalankodására, de én a helyedben nem a rendőrtől félnék, hanem, hogy átmegy rajtad egy autós...
2013. szept. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az autósok így-is úgy-is átmennek a bringásokon, ha épp sietősebb a dolguk.
2013. szept. 14. 08:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Tipikus általánosítgatós beszűkült felfogás..


Átmegyek rajtad ha,átmész a piroson,nem tudok már megállni,null kézzel száguldozol a jobbkéznél, hirtelen a zebrán kivágsz elém,zene ordít a füledben,nem hallod a mögötted lévő forgalmat ,kacsázol mert részeg vagy,korom sötétben egy szál világításod sincs stb.... Hidd el senki nem úgy ül be a kocsiba,hogy "ma elütök egy bicajost"


Ha szabályosan közlekedsz,minimalizálni lehet a balesetek számát. Nem mindig csak az autós a szemétláda, hibás,kérdésed az élő példa. Nem lehet valamit,de te azért is megcsinálnád.. És ha elütnek,akkor megint az a hibás ,aki kocsiban ül.... Van mikor az autós csinál valamit,de ahogy elnézem a bicajosokat mostanába,néha a szerencsének köszönhetik az életüket,vagy annak,hogy egy hivatásos sofőr elé vágódnak ki a piroson és nem egy tanulóvezető elé,aki még nem reagálja le úgy....

2013. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

08:58 Tetszik, hogy az általánosítgatás miatt ostorozod a kérdezőt, miközben te is ugyanazt csinálod. De ha már általánosítgatunk, akkor hogy van az, hogy az 50-re sebességkorlátozott úton 60 felett van a forgalom tempója, és aki "makacsul" 50-nel megy, azt anyázzák, hogy veszélyhelyzetet teremt. Nem is beszélve az építkezések, útfelújítások után kint felejtett sebességkorlátozó táblákról, amelyeket nem csak ignorálnak sokan, hanem még nekik áll feljebb, amikor megbüntetik őket érte. Szóval talán egyezzünk meg abban, hogy általános Magyarországon a KRESZ laza követése.


A konkrét kérdésre visszatérve: adott egy városi főút, ami valaha egyszámjegyű főút volt, ma már inkább csak két kisvárost köt össze, és a nagyobb teherautókat is kitiltották róla. Indokoltnak látod, hogy továbbra is fennáll ezen az úton a kerékpározás tilalma, gondolod, hogy jelentősen nagyobb veszélyben vannak, mint bármely más városi főúton? Gondolod, hogy sokkal jobban jár a biciklis, ha a nyílegyenes, széles, lámpákkal védett főút helyett kacskaringós kis utcákban, macisajtos és egyenrangú kereszteződések között próbál a céljához vergődni? Vagy inkább itt is a kint felejtett tábla esete forog fent?

2013. szept. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kint felejtett tábla ide vagy oda, OTT VAN a tábla....

volt mikor árufuvarozásból éltem kis dobozossal volt mikor napi 300-500km- is lenyomtam naponta belföldön. ha bicikli tilos táblát láttam éjszaka mindig nyugodt voltam, hogy ezen az úton verethetem neki... és ku***va ideges mikor hirtelen előttem csalinkázott egy... ráadásul aki nem villogót használ, hanem szabályosan folyamatos fényjelzést, azt 6 óra vezetés után olyan simán útszéljelző táblácskának lehet nézni...

2013. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem általánosítok,és nem mutogatok a bicajosokra. DE megmondom őszintén kocsiba ülve nem bízok bennük,kocsi is jött már ki elém meg azokkal is van bosszúság,de a jobbkezes utcánál elhajtó kerékpárostól már egyszerűen félek,mert az esetek 80%-ban nem állnak meg. Mondjuk ő töri össze magát,engem véd a karosszéria,de ahogy gondolja,csak feleslegesen csinál kárt a kocsimban és önmagában is.Aztán hazamegy és írogatja a kommenteket,hogy elütötte az autós.


Engem nem zavar ha 50 nél tolonganak,előzzön meg azt kész,őt fényképezik le nem engem. Van amelyiknek tökmindegy mennyivel mész,akkor is megelőz,mert Ő akar elől lenni. A tábla az meg tábla,még ha otthagyják ,akkor is. Rendőr nem azt nézi ,hogy már rég bekellet volna szedni,ott van? Ott! akkor meg ez van.

2013. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Rohadtul tökmindegy, hogy mit filozofáltok össze arról, hogy már nem is nagy ott a forgalom. Egyelőre kinn van a tiltó tábla, ha úgy alakul megbüntethet a rendőr és nem pampoghatsz miatta.
2013. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt, hogy "az autósok így is - úgy is átmennek a bringásokon" ezt természetesen a centizgetésre értettem.

Abban egyetértek, hogy a biciklisek sokszor felelőtlenek, de most arról volt szó, hogy tarthatalan, hogy kitiltják őket bizonyos útszakaszokról, miközben kerékpárutat nem építenek.


Pl. Hatvan-ban bringával szabályszerűen úgy tudnál eljutni a TESCO-ig (a belváros felől), ha össze-vissza labirintusszerűen csalinkázol a mellékutcákban negyed órán keresztül és ez tarthatatlan egy olyan helyzetben, amikor egy nagybevásárló központ a cél, vagy más esetben nem akarsz a földúton a kavics, kátyú és homokágyba belemenni (országútival).

2013. szept. 15. 10:39
 10/11 anonim ***** válasza:

erről eddig nem volt szó... az országutisok általában tudnak közlekedni, és haladnak is, kevés autóst zavar a jelenlétük, akit igen, nos az meg meg is érdemli...

én is outizok és pl Balaton vagy velencei tó környékén is hiába van kint sok helyen tábla, sok helyen kiépítve a biciklis út, annak olyan minősége van, hogy muszáj az úton tekerni...

pont egyik nap volt egy vicces élményem igaz akkor kocsiban ültem, Fehérvárról tartottam épp Lovasberény felé előttem hatalmas nagy bolyban edzettek outisok, már majdnem anyukájukat szidtam, mert a szembejövő forgalomtól előzhetetlenek voltak, mikor feltűnt, hogy 80-al tötymörögnek előttem:) így már nem is zavartak annyira...

2013. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!