Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért jobb egy átlag kerékpáro...

Miért jobb egy átlag kerékpárosnak egy országútin egyenes kormány a koskormány helyett?

Figyelt kérdés

A gyártó (Cannondale) szerint az egyenes kormány kényelmesebb és jobb a nem versenyző, átlag biciklisnek még egy országútin is.

Ez így van?


2014. márc. 2. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha sokat megyek vele, akkor elég kényelmetlen az egyenes kormány. 1-2 órás távoknál még nem okoz gondot, de 5-6 óránál már elég kényelmetlen. Városban viszont elég.
2014. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Koskormany lenyege, hogy a lehajlo szarva miatt, tobb fogasi pont van rajta, igy a kulonbozo helyzetekben idealisabban tudod kivalasztani a leghatasosabb poziciot.


Normal kerekparosnak erre nincs szuksege, egy atlagos kerekparosnak nem kell osszehuznia magat a legellenallas miatt, hogy partized masodperccel gyorsabb legyen.

2014. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ezt a cannondale sem gondolja komolyan, de vannak akik idegenkednek a koskormánytól, de nekik is el kell valamivel adni a bringákat...
2014. márc. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát, én raktam az eredetileg egyenes kormányra ilyen "szarvakat" (az öcsém javaslatára), és ha elfáradok, arra támaszkodom. gyakran megyek több órákat, pláne nyáron.
2014. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

én dettó így vagyok, sőt még középen könyöklő is van



gyakran megyek több órákat, pláne nyáron

2014. márc. 4. 08:41
 6/6 LugosiLászló válasza:
Az országúti (kos) kormány testhelyzet (légellenállás) miatt mindenképp jobb teljesítményt nyújt (ha bírja az ember háta). Sokan használják több napos-hetes túrázásokra is, mert sok fogási pont miatt kényelmes. Maga a fék is egy kényelmes markolat általában. Viszont kos kormányra nem lehet akármilyen fékkart/fékváltókart felszerelni! Az egyenes kormányra felszerelhető opciók olcsóbbak, ezért árulják őket egyenes kormánnyal belépő szinten (szerintem). Aztán az eladó pedig próbálja megideologizálni - miért is jó ez. Kérdésre válaszolva: nem mondanám, hogy jobb, esetleg olcsóbb, vagy ha montiról ülsz át, akkor legalább a kormány geometriája ismerős lesz. (Egy laikus)
2017. jún. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!