Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes országútit venni napi...

Érdemes országútit venni napi városi – túra használatra?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek ezek a gépek, kecsesek, letisztultak, de félek tőlük.

A magyar útviszonyokra (kátyú stb) mennyire jók ezek? Nem attól félek, hogy szétesik alattam, hanem attól, hogy az agyamat is kirázza a fejemből. Merev első villa, vékony, nagy nyomású kerekek, országúti kemény nyereg-mennyire ráz egy ilyen gép?


Anno száz évvel ezelőtt volt Csepel versenybiciklim, és nincsenek jó emlékeim. Nagyon örültem mikor megkaptam az első montit, amivel úgy tudtam menni vidéki mellékutakon, hogy nem jött ki belőlem az ebéd.

Persze azóta sokat fejlődött a technika, de alapvetően az a régi Csepel is csak egy országúti.


2014. márc. 3. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ hol használnád. Nagyvárosban, vagy városon kívül, és milyen utakon akarsz menni.
2014. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

inkább hol nem.

zömében aszfalton, de földúton, kavicson, hepe-hupa kátyús útnak csúfolt utakon.

kb mindenütt ahol egy montit.

igazi terepen sosem.

oda ez nem való.


Attól függ hol használnád.

2014. márc. 3. 11:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Orszaguti, mint a neve is mutatja, epitett muutra valo ... persze birja a rosszabb minosegu utat is es nem ilyed meg egy tomorebb murvatol sem, de valojaban aszfaltra valo. Orszaguti merevsege is a sebesseget szolgalja, tehat egy ilyen mindenfele tenfergo kerekesnek nem lesz tul komfortos utitarsa.

Cyclocross bringa mar jo lehet, vegul is felepiteseben hasonlo az orszagutihoz, de ballonosabbak a gumijai ezert a konyebb terepeken siman megallja a helyet ... de ez a tipus is inkabb sport felhasznalasra van kitalalva, nem pedig ossze-visza tenfergeshez. Ez a tipus is merev, tehat csak a gumik komfortjaval tobb az orszagutinal.

Tenfergesre trekking valo. Aszfalton is szepen halad, az erdei uton sem kell tolni es a telken kozertbe jarni is tokeletes valasztas. Itt mar van elso teleszkop, nyerget is vehetsz rugosat. Tingli-tanglizni pont jo.

2014. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!