Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárhoz készült alkatrésze...

Kerékpárhoz készült alkatrészek tekintetében mely országok képviselnek magasabb illetve alacsonyabb minőséget? (felsorolás a leírásban)

Figyelt kérdés
Én eddig ezekkel a gyártó országokkal találkoztam: Kína, Japán, India, Malajzia, Taiwan (Kínai Köztársaság), Franciaország.
2014. márc. 7. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
1 japán, 2 francia a többi egy kutya
2014. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem az ország számít hanem aminőség. a legtöbb gyártó mindegy hol székel, úgyis egy távolkeleti országban jönnek ki az alkatrészek, sokszor ott is rakják össze.


na pár kivételt ismerek: morewood(no1. délafrika), ellsworth(egyesült királyság), biztos létezik még pár minőségi, kézzel készült bringa, de a többség tömeggyártott.


ezek főkép hegyi és extrém bringák, ha országúti meg ilyen érdekel, kérdezz mást.

2014. márc. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja alkatrész, most látom. az tényleg mindegy. ott van pl a sram ami nemzetközi, amerikai gyökerű. a másik nagy a shimano - japán, de sokan azt se szeretik. sokszor pl szerződésektől függ hogy a komolyabb bringába mit raknak, nem minőségtől. a név se biztosít.

szerintem a shimano kicsit túlértékelt, ez annak köszönhető hogy régen uralta a terepet, ma már csak főképp szerződésekkel tudja elérni, hogy a konkurencia ne nyomja le. innovációt se látok benne. ha komolyabb bringákat nézünk, akkor főképp sram-család alkatrészeivel szerelik fel, de pl a fox teleszkópok köztudottan jobbak a rockshoxnál, viszont az utóbbinak jobb az alkatrészellátása. vagy másabb. pl merevebb a foxszal szemben, szóval ezek már tényleg hajszáljátszmák.


országútiban valószínűleg a franciák aratnak, ahogy mondta az előző.


vagy például itt van a bike+ ami magyar, és szerintem az egyik legjobb árarány értékű alkatrész. régi magellan márkáról hátha beugrik. sajnos ennek is leáldozott a fénykora.

2014. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kérdés úgy jutott eszembe, hogy nemrég vett az egyik ismerősöm új Continental gumikat és az volt rájuk írva, hogy Made in India. Ezek szerint már az is bóvli?
2014. márc. 7. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!