Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért recseg a kerékpárom?

Miért recseg a kerékpárom?

Figyelt kérdés
Van egy 26'-os karbon vázas kerékpárom, a problémám az lenne ,hogy hajtás közben a kerékpár egy kattogó recsegő hangot ad. Ez a hang egyértelműen a vázból jön! Elősször a kerekre gyanakodtam hogy a váz felerősíti a hangot, de nem (Próbáltam másik kerékkel).Na most a bicikliben egy bb30-as rendszer található amit én szétszedtem, kitakarítottam, bezsíroztam, összeraktam (nyomatékkulcsal húztam meg a hajtókart az ajánlott Nm-re). Az ipari csapágyak nem reszelnek rendesen forognak! A kerékpár rendszeresen karban van tartva, ami kell megvan olajozva, zsírozva. Amit észre vettem nem régiben, valamelyik nap biciklizés közben elkezdett szakadni az eső, majd a sűrű esőzés közben a megszűnt a recsegés. Tehát valószínűleg valahol nincs kenés. De gőzöm sincs hogy hol! Ami a legrosszabb az egészben, hogy elvittem a bringát szervízbe, ahol nem tudtak rájönni hogy mi adja a hangot!(Természetesen olyan szervízben voltam ahol láttak már ilyen kategóriájú biciklit). Segítségeteket szeretném kérni mert elég tanácstalan vagyok!

#kerékpár #karbon #hajtókar #recseg bicikli #bb30
2014. ápr. 7. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mikor hallod a hangot? Csak akkor, ha tekersz és a hajtókar egy bizonyos helyzetben van, vagy guruláskor is?

A BB30-at úgy szedted szét, hogy a csapágyat is kiütötted? A pedált nem tudod lecserélni próbaképp?

2014. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A hang csak terhelés alatt jön elő, értsd gyorsan felakarom gyorsítani a bicikit. Egyenletes tekerés mellett nem jön elő a recsegés. A csapágyakat kiütöttem. Pedál csere is megvolt már és sajnos változatlan.
2014. ápr. 7. 18:13
 3/18 anonim ***** válasza:

Két tippet tudok adni: lánctányér csavarokat lazítsd ki, és húzd meg újra; váltópapucs csavarjával ugyanezt.

Ha ezek nem segítenek, akkor a hajtómű lehet a ludas, vagyis a csapágy környéke.

2014. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen akkor volt, amikor a pedálok nem voltak rendesen meghúzva. Én is keresztül mentem egy kisebb tortúrán mire rájöttem.
2014. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Lánctányér csavarokat kilazítottam, megtakarítottam, aztán meghúztam a csavarokat!

Váltópapucsot leszedtem majd megtakarítottam a papucs alatt lévő részt majd vissza raktam! Sajnos nem vezetett eredményre a recsegés továbbra is fenn áll!


A pedált sajnos már végig jártam, tettem be másik pedált illetve, többször is meghúztam a pedált (biztos hogy elég nyomatékkal)!


Mindenesetre köszönöm a gyors reagálásotokat és eddigi tanácsaitokat is! Kérlek titeket ha van még bármi ötletetek írjatok!

2014. ápr. 7. 20:05
 6/18 anonim válasza:
Nekem is így volt és a küllőkkel volt a baj
2014. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a kerekeket és úgyis adta a bicikli a hangot de a küllők is megvannak húzva!
2014. ápr. 7. 21:29
 8/18 anonim válasza:
Szia.. Nekem is ez a gond.. KTM zig-zag.. nálam akkor recseg a váz, ha ülök az ülésen.. illetve, felállok a pedálokra, és visszaülök, feljebb húztam az ülést, így még inkább ropog a váz.... lehet ez a karbon váz sajátossága, vagy, ... öregszik a váz?? :(
2014. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
2014. ápr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mivel hogy ez az első karbon vázas biciklim ezért messzemenő következtetéseket nem tudok leszűrni! De mikor megvettem akkor nem recsegett ezért gondolom hogy most sem kellene!


Az oldalt már én is olvastam, de sajnos ezzel sem vagyok beljebb, ugyanis a kormányos részen kívül a többit végig csináltam! Nem gondolnám hogy a kormány a ludas semmiképpen, de veszíteni nem tudok vele, holnap mindenképpen megpróbálom. Mindenesetre köszönöm a tippet!

2014. ápr. 7. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!