Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért recseg a kerékpárom?

Miért recseg a kerékpárom?

Figyelt kérdés
Van egy 26'-os karbon vázas kerékpárom, a problémám az lenne ,hogy hajtás közben a kerékpár egy kattogó recsegő hangot ad. Ez a hang egyértelműen a vázból jön! Elősször a kerekre gyanakodtam hogy a váz felerősíti a hangot, de nem (Próbáltam másik kerékkel).Na most a bicikliben egy bb30-as rendszer található amit én szétszedtem, kitakarítottam, bezsíroztam, összeraktam (nyomatékkulcsal húztam meg a hajtókart az ajánlott Nm-re). Az ipari csapágyak nem reszelnek rendesen forognak! A kerékpár rendszeresen karban van tartva, ami kell megvan olajozva, zsírozva. Amit észre vettem nem régiben, valamelyik nap biciklizés közben elkezdett szakadni az eső, majd a sűrű esőzés közben a megszűnt a recsegés. Tehát valószínűleg valahol nincs kenés. De gőzöm sincs hogy hol! Ami a legrosszabb az egészben, hogy elvittem a bringát szervízbe, ahol nem tudtak rájönni hogy mi adja a hangot!(Természetesen olyan szervízben voltam ahol láttak már ilyen kategóriájú biciklit). Segítségeteket szeretném kérni mert elég tanácstalan vagyok!

#kerékpár #karbon #hajtókar #recseg bicikli #bb30
2014. ápr. 7. 17:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nálam akkor volt ilyen terhelés alatti zaj mikor túl volt olajozva a lánc. Kitakarítottam a hajtóműnél és a hátsó fogaskerekeknél is kefével, illetve spárga kötéllel kiszedtem a dzsuvát is hátul még fújtam rá egy jó adag WD40-et és hagytam hogy lefolyjon róla minden és megszáradjon. Azóta csak 5-6 pöttynyi olajat rakok rá átforgatom néhányszor a láncot a rendszeren és a maradékot letörlöm. A hang természetesen megszűnt. Hogyha nem ez akkor a lánc lehet még a hang forrása, lánc zsírzása ha megszűnik csak cserével lehet orvosolni, de ez csak akkor fordulhat elő ha nem megfelelőlen pl oldószerrel volt mosva a lánc vagy sokáig állt vízben.
2014. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Szia.. én ma kiszedtem az üléscsőt, kitisztítottam a "hüvelyt" telenyomtam zsírral, jól letisztítottam az üléscsőt is, alaposan befújtam wd40 el, meg zsírral, és láss csodát.... nem akarom elkiabálni de nem "kattog" a váz!! :) Igaz csak pár km volt a teszt ...
2014. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Biztos hogy nem a hátsó fogaskoszorúnál lesz a gond mert egy komplett hátsó kereket cseréltem ki tárcsával, fogaskoszorúval mindennel. A lánc eddig is karban volt tartva de azért elvégeztem a lánc takarírtást majd újra a kenést ( az olajozást tf2 wettel végeztem el) A probléma sajnos továbbra is fenn áll!


A nyeregcső nekem is az első gondolataim között volt, de azon sajnos már túl vagyok, sőt speciális karbon zsírral van bekenve a nyeregcsövem (a nyeregcső is karbonból van).


Mindenesetre köszönöm az eddigi tippeket, amennyiben bárkinek van még bármilyen jellegű ötlete kérem írjon!

2014. ápr. 9. 03:03
 14/18 anonim ***** válasza:
Full karbon a váz? Nem tudsz valakitől kölcsön kérni egy pár BB30 csapágyat? Másra nem tudok gondolni ezek után, mint hogy a hajtómű táján van valami.
2014. ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Karbon: Váz, nyeregcső, kormány

A stucni az aluminium! Jelenleg nincs olyan ismerősöm aki BB30-as rendszert használ! Viszont egyébként sem értem hogy a középrészből ,hogy jöhet ilyen hang, ha szétszedem akkor ezt látom: [link] (a kép csak illusztráció, természetesen az én csapágyam nem rozsdás).

Tehát van két zéger gyűrű ami megtarja a 2 csapágyat (ellenőríztem nem mozog) utána van két ipari csapágy (hibátlanul forog) amit ugye beütögetek a zéger gyűrűig majd, behelyezek egy hézagolót. Mindezek után a hajtókart mikor a helyére illesztem csak megkell húzni a hajtókart hogy minden a helyére kerüljön. (Minden meghúzást nyomaték kulccsal végeztem a hajtókarhoz ajánlott Nm-mel) A Hajtókar típusa: FSA Afterburner! De még ígyis úgy gondolom hogy valahol kenésre van szükség, mert esőben a hang varázslatos módon megszűnik. A probléma az hogy már nem tudom hol kenjem meg! Már próbáltam úgyis hogy teljsen kitakítom a középrészt és össszerakom, illetve úgyis próbáltam hogy megtakarítottam a középrészt majd megkentem rendesen ezt követően össszeraktam! Már egy szervízt megjártam, nem szívesen megyek el még egybe ahol leakasztanak rólam némi pénzt majd azt mondják hogy nem tudják hogy miért recseg! Mindenesetre megpróbálok valahogy keríteni egy BB30-as rendszer kölcsönbe, köszönöm a tippet!

2014. ápr. 9. 12:17
 16/18 anonim válasza:

hali.


összteleszkópos a bicikli?

2015. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 ZsoltiGyor válasza:
Végül meglett a recseg hangnak az oka?
2020. máj. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Engem is érdekelne mi volt a gond végül. Nekem sima MTB-m van, most cseréltem váltót és láncot is, és recseg a hajtás, ha dombon felfelé megyek.
2023. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!