Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringát akarok cserélni mert...

Bringát akarok cserélni mert a jelenlegi MTB-om nagyon nehéz (aluvázas) és igazából nincs is szükségem 2,1-es terepgumis bringára. Az új kinézett egy Cross típusú. Szerintetek érdemes lecserélnem?

Figyelt kérdés

Van egy MTB-om, amit nagyon nehéznek érzek, pedig már 1-2 dolgot átalakítottam rajta, mégis nehéz. Eleve típust tévesztettem, nem MTB-ot kellett volna vennem, hanem eleve crosst, vagy trekkinget. Engem elsősorban a súlya zavar, meg hogy jobb lenne egy 28-as kerék.


Jelenleg egy Kellys Spider 2013-asom van, a kinézett pedig egy Kellys Phanatic 70. Ez 28-as kerekekkel bír, de a súlyát sehol sem találom. Mit gondoltok?



#bringacsere
2014. máj. 13. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

13.6kg nem számít nehéznek bár azért könnyünek sem. bár ha 7-8kg os biciklikhez képest igen. mikor érzed nehéznek? [link]

ez 2012 es modell de nagyban nem tér el hidd el most nyernél 800g ot hát őszintén azt nem nagyon veszed észre. egy jobb teleszkoppal akár nyerhetsz -1kg ot de 50e felettiek ami 1500g körül van de inkább 75 től felfelé. akkor vázból max fél kg ot tudnál nyerni de lehet annyit se. 2 könyebb gumiból nyersz fél kg ot de 20e a kettő kb. lelehet menni 10 alá is akár csak pénz kérdése meg majdnem hogy egy teljesen új bicikli:D azt még esetleg hozzátenném, hogy a 13.6kg a kicsi vázméretre van nem tudom neked milyen van. amúgy egy 12kg körüli biciklire már az lehet mondani, hogy könnyü. amúgy lehet rárakni 120g os karbon kormányt 100g os ülés 600g os villát vagy akármit. amúgy ha csak tekersz vele akkor lehet megfelelne egy karbon villa az 600-700g körül van és akkor majdnem 2kg ot nyernél bár azért az se olcsó dolog de a komoly dolgoknak ára van

2014. máj. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha 13 kg nehéz, akkor az erõnlétedben a hiba, nem a bringa súlyában... egy cross és egy mtb közt ilyen szempontból nincs sok különbség.
2014. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor érzem nehéznek, amikor indulok vele. Azt azért hozzá kell tennem, hogy nem teljesen rendeltetésének megfdelelően használom. Azért is írtam, hogy nem MTB-ot kellett volna vennem eredetileg. Szóval nagyrészt aszfalton használom, néha terepen. A MTB-nak nagyon széles a gumija (2,1) amit már lecseréltem egy 1,75-ösre, ez némileg segített, gördülési ellenállás tekintetében. Emellett 26-os a kereke, és a csapatban vannak 28-as kerékkel menők, akik fele annyit dolgoznak azonos távolság eléréséhez. Harmadrészt mivel a jelenlegi paripám tulajdonképpen egy MTB, sokat bajlódok pl. a túratáska felszerelésével. A vázon van ugyan furat a csomagtartónak, az agy mellett már nincs. Így csak nyeregcsöves csomagtartót tudok rátenni, aminek max. teherbírása 10 kg. Ezek mind beletartoznak a dilemmám felmerülésébe. Így valószínűleg gyűjtök egy crossra, ezt meg eladom, amint megvan az új.


2-es hozzászóló!


Az erőnlétemmel nincs baj. :-) Edzésben vagyok.


Mindkettőtöknek köszönöm a választ.

2014. máj. 14. 10:40
 4/5 Alex Fly ***** válasza:

Nem a súly a gond, hanem a gördülési ellenállás. Ha nem a rendeltetésének megfelelően használod, akkor a kisnyomású, bütykös gumi pl. kifejezetten akadályoz a haladásban. (hogy csak egy példát említsek) Egy 1,5-ös slick 4-6 bar nyomáson kifejezetten jót tenne neki, sokan így nyomják városban. Persze abban is igazad van, hogy amennyiben nem kimondottan terepezésre használod, akkor nem az MTB a megfelelő választás. Az általad említett felhasználási területre egyértelműen a cross/trekking kategóriát találták ki...

Az általad kinézett jószágot nem ismerem, de az adatai alapján szimpatikusnak tűnik (a remote lockos teló kifejezetten üdítően hangzik :))-persze komoly kerósoknál előbb-utóbb úgyis lecserélődik a gyári felszerelés egy rész olyanra, ami jobban kielégíti az igényeit... De alapnak egyáltalán nem rossz... Ha megteheted, akkor inkább erre építkezz, mint egy MTB-re, ami mindenképpen kompromisszumot jelent.

2014. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as hozzá(m)szóló, nagyon szépen köszönöm.

Most egy ilyenen nyomom: [link] Ezzel kicsit könnyebb lett, de elsősorban a defektmentessége miatt vettem meg a gumit, aztán a súlyára is jó hatással lett. + piros pont. Erősen gondolkodom a MTB-om eladásán, de ez csak azután lehetséges, hogy megvettem az újat, különben mivel fogok járni? :-) Azért nagyon szépen köszönöm a segítséget.

2014. máj. 15. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!