Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Le kell-e érjen a lábam egy...

Le kell-e érjen a lábam egy kerékpár nyergéből?

Figyelt kérdés

A szitu adott: felülök a nyeregbe, a lábam maxra kinyújtva és talppal a pedál alsó álláson. Tekerni tudok.

A lábam már nem ér le, ha le kell álljak féloldalra kell döntenem a kerékpárt-egyik lábam támaszt másik a levegőben. A boltos szerint ennek így kell lennie, elolvastam Ardó Tamás cikkét a nyeregbeállításról, szerinte is így kell lennie.

Szerintem meg abszurd az egész totálisan, teljesen bizonytalannak érzem magam a nyeregben mintha magaslesen lennék.


2014. máj. 19. 11:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
akkor állítsd lejjebb. Csak ne gyere picsogni pár hónap múlva, hogy miért fáj a térded
2014. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Dogmatix91 ***** válasza:
A lábat sose szabad teljesen kinyújtani, szét fogod b..szni a térded.
2014. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
3%
egy igazi bringásnak sosem kell letennie a lábát.
2014. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
amúgy milyen bicikli, hányas a váza, és hány cm a belsó lábhosszod?
2014. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, ugyanez volt a gondom és maradt is a mai napig. nem nyerek tour de france-ot az igaz de túrákra és ide-oda simán eltekerek és LEÉR a lábam, mert az nekem megnyugtatóbb, mint a magasles. Nem mindenkinek ugyanolyan profi az egyensúlyérzéke, jónapot kívánok:)
2014. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Nem teljesen kinyújtott lábbal kell elérned az alsó pedálállást, ez egy sok évtizedes tévhit. Ebben az esetben kényelmetlen és kínos a tekerés.

Kezdd el állítgatni, félcentinként elkezded valamelyik irányban mozgatni és mész vele, látod, hogy kényelmesebb lett vagy nem, és lassan megtalálod a legkényelmesebb, legjobb hatásfokú magasságot.

Az meg, hogy nem ér le a lábad a földre, normális. Én a montin lábujjheggyel érem el a földet. És ha megtanulsz bringázni, akkor remélhetően a bizonytalanság is elmúlik, mert a gyakorlatlanok mentsvára az, hogy kényelmesen le bírják rakni a lábukat :)

2014. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

ez az!

ha lábujjheggyel elérném az teljesen ok, de még azzal se érem el.



Én a montin lábujjheggyel érem el a földet.

2014. máj. 19. 12:59
 8/25 A kérdező kommentje:

na hát ez rám huszonéves tekerései múlttal, teljes Balaton körökkel nem mondható el...

de olyan biciklim se volt mint ez.

itt egy vadiúj kerékpár,és helyette a száz éves montit használom, mert azon nem kapok szívinfarktust pusztán attól hogy fel kell üljek.


gyakorlatlanok mentsvára

2014. máj. 19. 13:02
 9/25 anonim ***** válasza:
tehát milyen bicikli, mekkora vázzal és milyen hosszú a belsõ lábhosszod?
2014. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

ja. kár hogy a világ nem csak "igazi" bringásokból áll, hanem sok-sok-sokszorosa a száma mezei átlagjaniknak...


ugye.


gy igazi bringásnak sosem kell letennie a lábát.

2014. máj. 19. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!