Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan vegyem rá a fickóm,...

Hogyan vegyem rá a fickóm, hogy ő is biciklivel járjon dolgozni?

Figyelt kérdés

Szóval egy kicsit husi, a munkahelye szerintem 15 perc biciklivel maximum és biztos, hogy ennyi jót tenne neki minden nap, de mindig azt hozza fel, hogy azért nem akar, mert akkor megizzad és elegánsban kell járnia.

Már mondta, hogy

-ott átöltözhet

-egészséges

-ingyen van

-élvezeti értéke is van, nem úgy mint a buszon vagy dugóban nyomorgásnak, amitől egyébként is ideges


de szeretnék még pár tuti érvet, hátha sikerül meggyőznöm, mert más mozgásra képtelenség rávenni :)



2014. máj. 27. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ebben az a szomorú, hogy a személyiségével van a gond. Leginkább sehogy nem tudod rávenni. Sajnos vagy csak nagyon nehezen ami nem biztos, hogy jó a kapcsolatnak. Ha ő nem akarja, akkor nem nagyon fog menni.

Személyesen ismerek olyan vezetőket, akik öltönyben biciklivel közlekednek magas beosztásban, és nem azért, mert nincs autójuk.

Sok fejlett országban látni ilyen öltönyös embereket biciklivel, de itthon ezt cikinek gondolják és többet számít az embereknek más véleménye, hogy mit gondolnak róluk.

2014. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én személy szerint ki nem hagynám a lehetőséget... Persze hacsak nem kell sok cuccot vinnem magammal és az időjárás is megfelelő... Ha szeret bicajozni, akkor magától is rájön erre, ha meg nem, akkor vagy ráveszed valahogy vagy esélytelen a dolog. (Én pl. sohasem kocognék/futnék a munkahelyemig, mert azt meg én nem szeretem - én kb ilyen 80-90 kg-ot nyomok, bár nálam azért annyira nem számít, mert meglehetősen nagydarab ember vagyok.)
2014. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tkodit ***** válasza:
100%
Szeretek bringázni, de abszolút megértem a "fickód". Viszont a játszmázás, meg sunyiskodás helyett megmondhatnád neki, hogy zavar, hogy "husi", és örülnél, ha valamit sportolna. Ajánlj neki közös sportolási lehetőségeket. Ha szembesíted a dologgal, és így sem hajlandó mozogni, akkor legalább tiszta a kép.
2014. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
évi 10-13000km-t tekerek, ha bringával kellene munkába járnom, mégis borzalmas lenne... eleve a munkába menetben nincs semmi élvezet, teljesen tönkretenné a bringa fílinget, azért találták fel az autót, hogy az ember azzal járjon munkába kényelmesen.
2014. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Dreigang ***** válasza:
57%
Járj te magad is bringával munkába (ha még nem teszed), és meg fogja irigyelni! - akartam írni először, de ha a jó példa sem ragadós, akkor nehéz dolgod lesz. Hétvégenkénti kirándulással kezdhetnétek, ill. ha csak az izzadás az akadály, akkor a stílust kell belőni: városi, elegáns gép gyök kettővel hajtva (erős emelkedő persze kizárva), a tömegközlekedésnél úgy is gyorsabb lesz és ne csak munkába, hanem - tán a nagy-bevásárláson kívül - mindenhová.
2014. máj. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szexre se tudod rávenni?
2014. máj. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nincs sunyiskodás, én kerek perec megmondom neki, hogy kéne leadnia egy picit, és nem azért, mert nem tetszik, én szeretem, hogy kicsit puszedli alakja van, hanem aggódom az egészségéért. Egyébként már egy olyan 15 kilót leadott úgy, hogy figyelek arra, mit eszünk, nem éheztetem de pl nem nasizgatunk este, hanem zöldséget kap rágcsálni, és ha főzök is próbálom úgy, hogy számára értékelhető kaja legyen, ne csak 5 salátalevél de mégis egészséges, ő meg szerencsére abszolút partner ebben. Én is bringával járok dolgozni és irigyli is, csak ezen az izzadás dolgon nem tudunk túljutni. Most a napokban busszal járok, mert a bringám elvittem fényeztetni és kifejezetten szenvedek ettől, szerintem ha egyszer rrávenném, rájönnee, hogy mennyivel jobb, mert aa klimatizálatlan buszon nyomorogva is ugyanúgy megizzad. A hétvégi kirándulás jó ötlet, ha visszakaptam a bringám, akkor itt a környéken elviszem, úgyis szép helyen lakunk. No meg majd reggel elkísérem dolgozni bringával párszor és utána gy megyek én is, többesben azért mégis kellemesebb, nem?
2014. máj. 28. 08:46
 8/11 Dreigang ***** válasza:

Én anno a klimatizált buszok hatására ültem bringára:-)

Izzadás ügyben:

alap a hónaljgyanta+megfelelő deo+ruhacsere kombináció.

Bringán (a gyökkettős öltönyöst leszámítva) kötelező a műszálas felső. Az igazi, a spéci kerékpáros mez, de az egyszerű műszálas lényege is az, hogy a szálakba (a pamuttal ellentétben) nem szívja be - és tartja - a nedvességet, hanem elpárologtatja a szövetfelületről. Magam is izzadok (mint a ló), a műszálas cuccok egyetlen hátránya a nehéz tisztíthatóság (ha egyszer bebüdösödik, akkor átlagos mosás után használva pár perc alatt újra büdi lesz).

Rögtön a közúti forgalomban sem kezd mindenki, így először jöhet a kertvárosi, hétvégi szoktatás (hosszú idő után én is így kaptam rá a bicóra), később a "Bebiciklizés" projekt is segíthet.

Sok sikert nektek két keréken!

2014. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én is csak egy nagy titkot ismerek, hogy nem szabad hegyen dolgozni. :) Persze emellett még valóban nem szabad nagyon tekerni, rá kell állni egy kényelmes tempóra. Ez egyedül a nyári hőségben nem elég, mert akkor a kisujjtorna is izzaszt, de olyankor még a séta is vagy bármi más, tehát mindegy. Amúgy én a pamutra szavazok, igény szerinti rétegszámban, valamint a dezodorra.
2014. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na, hátha még érdekel valakit :) most hétvégén rávettem és elmentünk tekeregni (ő kölcsönbicivel) és nagyon élvezte, utána kapott finom vacsit és aludt egy jót. Ma is megyünk, azt mondta, hogy ha belejön és nem fullasztja ki annyira, akkor a munkábajárásra is nyitott. Már nézelődik is, hogy milyen bringát vegyen magának, úgyhogy nagyon lelkes vagyok.
2014. jún. 9. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!