Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Erős prosztata? Fájdalom...

Erős prosztata? Fájdalom nagyobb távokon?!

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy kb a 40. km után már iszonyatosan fáj valószínűleg a prosztatám. Nem fenéktáji fájdalomnak mondanám, inkább a zacskó fölötti rész,gondolom a prosztatának nem kellemes a dolog és a zacskóm is nagyon befeszül.


Ez gondolom nagyon nem egészséges,pedig a nyergem elvileg nagyon jó.


Kerékpár: [link]


nyereg ilyen: [link]


Probléma lehet,hogy sima fürdőnadrágnak árult ugymond hosszú fürdőruha/rövidnadrágban űzöm, szerintetek sokat javítana a dolgon ha vennék egy betétes biciklis rövidnadrágot?



2014. jún. 7. 03:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is gyakran teszek meg hosszabb távokat, 50 vagy 100 km szokott előfordulni. Illetve régebben 200 km, vagy nyaranta egyszer sokkal több is. De az ehhez hasonló biciklit és nyerget el kellett felejtenem. Mert a fenekemtől kezdve a derekamon át a karomig sok mindenem megfájdult hosszabb táv után, főleg a naponta történő biciklizés után. Ezért nagy, kényelmes nyerget használok, három rugósat. Továbbá magasabb kormányt, amit úgy szoktam becézni hogy "Harly Davidsonos", mert nem kell ráhajolni, hanem mint ha autót vezetnék. És most fognak nagyot nevetni, de egy hajlított vázas kemping kerékpárra váltottam át. Ezzel a Harly Davidsonos kivitellel már nem jelentkeztek a leírt problémák. Persze a nyereg és a kormány magasságát a testmagasságom arányában be kellett állítani, különben ízületi fájdalmak jelentkeztek volna hosszú távon. Voltam már vele Passauban is a Duna menti kerékpárúton egy csoporttal. Nem volt olyan aki ne élcelődött volna amikor a kemping biciklivel meglátott, hogy azzal akarok odáig menni. Aztán út közben jött a meglepetés. Mert sokan már Bécsnél befejezték útjukat, mert megfájdult a nagy biciklin vagy a kicsi nyergen valamijük. Volt aki Melkig is kibírta. De Passauig velem együtt csak azok bírták ki, akiknek kellően nagy volt a nyergük, kellően magas a kormányuk, vagyis kényelmes volt a biciklijük. Vagyis meglepetésemre nem is a kitartáson és edzettségen múlott. Na jó, némelyiknek a bicaja állításuk szerint sok százezerre rúgott, de az ilyen hosszabb úton nem az számított hogy hány karátos arannyal van bevonva, az csak ékszereknél lényeges.
2014. jún. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én először elmennék urológushoz. Minél hamarabb.


Nekem is volt ilyen problémám gyulladás miatt. Sok oka lehet annak, hogy begyullad nem csak a biciklizés. Minden esetre muszáj elmenned dokihoz én is húztam a dolgot és az lett a vége, hogy már a kiválasztószervek is begyulladtak. Ha a szeméremcsontod fáj, akkor szinte biztos, hogy húgyúti gyulladásod van.


A prosztatagyulladás sokszor csak enyhe tünetekkel jár és ilyenkor jön elő. Nálam is így volt. Ha előjönnek máskor is a tünetek, akkor minél előbb menj orvoshoz, mert még könnyen kezelhető.


Ha gyulladás, akkor a bélelt nadrág sem fog segíteni.


Figyeld meg, hogy máskor vannak-e tüneteid. De tényleg nagyon enyhe dolgokra is oda kell figyelni, mert nem biztos, hogy komoly fájdalommal és erős tünetekkel jár. Akkor irány a doki, mert csak rosszabb lesz. Hidd el nem éri meg elhúzni.

2014. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
máskor nem fáj és rövidebb távokon sem,csak amikor már órák óta úton vagyok megállás nélkül. Februárban voltam ellenőrzésen akkor nem volt gond a prosztatámmal.
2014. jún. 7. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!