Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lakott területek kívül rossz...

Lakott területek kívül rossz látási viszonyok közt kell a láthatósági mellény?

Figyelt kérdés
ez eddig nem kérdés, csk máshogy nem írhattam ki... a kérdés az az, ogy ha én erre felveszek egy hátizsákot, ami ugye hátulrúl kitakarja... akkor az szigorúan a szabályba nem ütközik bele nem? amúgy végig kiépített bicikliúton közlekedem..

2014. jún. 8. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Rá kell rakni a hátizsákra. Oldd meg valahogy, hogy látszódjon.
2014. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor is, ha maga, hogy lássanak nem érdekel, csakn, hogy ne büntessenek meg? amúgy a táskámon vannak fényvisszaverő csíkok
2014. jún. 8. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem látszódnia kell, ez a lényeg, és ha ráteszed a hátizsákot, az egyértelműen ront rajta. Egyébként nem tudom sajnos, melyik jogi kiskapun kéne bemenni ahhoz, hogy a büntetést biztosan elkerüljük. Én próbálok mindent betartani de nekem is lehetne húzogatni a bringámat ezért-azért. Márpedig ha köcsög, akkor úgyis talál rá módot, hogy köcsög legyen. Én inkább csak reménykedek, hogy nem lesz az. Én a zsákra tenném. Habár most nem tudom ide idézni a jogi maszlagot, de a lényeg az, hogy legyen funkciója, tehát segítsen látszódni, és ez is mindig ki van emelve, hogy jól láthatóan legyen elhelyezve a mellény. Ha pedig eltakarod a hátizsákkal, akkor egyértelműen nem lesz az. Egyébként több embert is láttam már mellényes hátizsákkal tekerni, nem én találtam ki.
2014. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
100%

Semmi gond. A szabály azt írja, hogy viselni kell. Hogy a hátizsákon nem látszik át, az már legyen annak az idióta szabályalkotónak a baja, aki egy létező problémára (kivilágítatlanul közlekedő kerékpárosok) egy tökéletesen hibás, betarthatatlan reakciót adott (ti. aki eddig lámpa nélkül közlekedett, az ezentúl még egy szabályt meg fog szegni)...

És még valami: a KRESZ fényvisszaverő ruházatot ír. Az én keróscuccaimon is mindegyiken van reflexpanel, így nyugodtan hanyagolhatom a kukásmellényt... ami amúgy sem jó semmi másra, mint egyrészt vitorlának, másrészt hogy a technikai ruházat minden előnyét tönkretegye...

Szóval ha a ruházatodon/hátizsákodon fényvisszaverő betétek vannak, akkor felesleges a mellény...

2014. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a "mellényem" valójában a mezem, a hátizsákomon van, fényvisszaverő, és csukló pánt is van rajta fényvisszaverő, velencei tó körül tekerek éjszaka, 1 km híján nincs autóút azon se jár a madár se éjszaka... csak nem akarom, hogy valami kósza túlbuzgó járőr megbüntessen.
2014. jún. 8. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!