Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért gondolják azt hogy pl...

Miért gondolják azt hogy pl 50 km vagy már 100 km az rengeteg?

Figyelt kérdés
Én tavaly egész nyáron túráztam, munka után elugrottam 70 km-t 3 óra alatt de voltak napok hogy haverral 120 vagy épp 220 és 240 km-t bicikliztünk full felszerelve 16 óra hosszát. Igaz a következő 2 nap nem múlt el fájdalom nélkül. Mountain bringával túráztunk sportülés , betétes nadrág , minden ami kell és nem kottyant meg a 100 feletti km sem 19 éves létemre és 100 kilósan. Mások miért panaszkodnak itt a 30 meg az 50 km után hogy hogyan növeljék a távot. Az átlag sebesség szélnek szembe 20 körül, normál körülmény között 25 től 30 ,ha még jól is érezzük magunkat akkor 30 tól max 33-34.
2014. jún. 30. 01:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok ember túrázik(vagy elmennek a szomszéd faluba és azt hiszik hogy az országot áttekerték), edzeni meg még kevesebb edzik és nekik a biciklizés a boltba járásról, haverhoz eltekerésről szól.

Velem is sokszor megesik, hogy megkérdezik mennyit szoktam biciklizni és mindig azzal nyitok hogy a héten eddig mennyit mentem már ott jajgatnak hogy úristen hogy tudok annyit menni, amikor meg elmondom mennyit megyek egész évben akkor extázisba kerülnek...

2014. jún. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg van olyan terep és bicikli, amiből 50 km elég.
2014. jún. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Naponta átlagban 30-40 kilométert szoktam tekerni montival.

Pár napja az egyik ismerősöm felajánlotta, hogy el kísér egy kisebb túrára a megtenni kívánt út hossza 35 kilométer lett volna. Elindultunk, 20 kilométeres sebességgel mentünk, 5 kilométer után egy másfél kilométeres kb: 4-5%-os emelkedő következik az ismerősöm száz métert tekerve az emelkedőn megállt és azt mondta, hogy ő bizony nem teker tovább és hazamegy - neki ennyi elég volt a túrából.


Aki egyáltalán nincs edzésben annak pár kilométer is megerőltettő.

2014. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, milyen bringával, milyen gumikkal teszed meg azt az 50km-t. Egy outival virsligumival kb bemelegítés,

mtb bringával, 2,2" vastag félterep/terepgumikkal 50km, 1000m-nél több emelkedővel elég durva dolog.

Merevvázas xc bringámmal nekem sem gond 100km-et letekerni aszfalton, még terepgumikkal sem, de 30km-t terepen már igencsak megérzek.

2014. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jogos. :) Köszönöm a válaszokat. Csak mégis néhány panaszát ahogy elnézem. Rövid úton totál kimerülnek..
2014. júl. 1. 01:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindettől függetlenül a totál átlagos ember brutálisan tunya és lusta. Legtöbben egy emeletnyi lépcsőzéstől kiköpik a tüdejüket, már ha felsétálnak, és nem lifteznek...
2014. júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mosolygok, mikor valaki mondja hogy ő ma 20 km-t tekert. És teljesen odavan magától. Nekem például ez semmi. El kell fogadni, hogy ez egyéntől függ. Van aki 5 km-től már meg akar halni. Nem vagyunk egyformák.
2014. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Emberfüggő, mikor 1 év után ráültem a biciklire akkor 5 km is sok volt... Azóta sok ezer km után már simán megy a Balaton körbe egy nap alatt.
2014. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!