Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy szar a wing tsun kung fu?

Figyelt kérdés
mondjatok legalább egy indokot. előre is köszönöm a válaszokat
2014. jún. 18. 16:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
2014. jún. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a ,,válaszodat".
2014. jún. 18. 19:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz (én csak jártam rá) azért mondják azt vagyis szerintem mert én voltam több edzésen mert van ahol pénzlehúzás. Na oda be se iratkoztam hanem másikra mentem és ebből gondolom hogy vannak rossz mesterek és rosszat fogtak ki vagy nem tudom.
2014. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nem gondolják, hanem tudják tapasztalatból. A wing tsun pusztakezes technikái nem működnek. A wing tsun eredendően nem egy pusztakezes harcművészet, hanem fegyveres..., csak ezt nem nagyon szokták emlegetni. Kevésbé lenne eladható a mai világban... Iaido-t pl. sokkal kevesebben gyakorolnak.
2014. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Mert pénzlehúzás, erőnlétileg, technikailag semmit sem fejlődsz és hamis önbizalmat ad.

Nagymenő wing tsunosok, hogyan véditek a bokszoló jobbegyenes-balhorog kombinációját, a tradicionális karatés kizami tsukiját, vagy egy kyos jodan otoshi mawashi gerijét?

2014. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Nagymenő wing tsunosok, hogyan véditek a bokszoló jobbegyenes-balhorog kombinációját, a tradicionális karatés kizami tsukiját, vagy egy kyos jodan otoshi mawashi gerijét?

Nem vagyok nagymenő (csak kezdő), de azért bátorkodtam válaszolni és ez kizárólag az én ötletelésem és kizárólag elméletileg megközelítve:

A bokszoló a legegyszerűbb: én tökön rúgnám ahogy belép a "mezőmbe", aztán oldalról betaposnák a térdébe. (Már ha játszhatok a saját szabályrendszeremben) Mindig azt kell használni, amit ő nem tanult védeni. Ha meg minden előzmény nélkül váratlanul történik (jobb egyenes, bal horog) azt senki sem tudja kivédeni :-)))

A kizami tsuki védése sem túl bonyolult, olyannyira nem , hogy ennek több tucat védése lehet: első ami eszembe jutott tan+üt, tan+üt (mert ugye a WT-ben a védekezéssel együtt megtörténik a támadás is, bár ez felvet egy érdekes kérdést, hogy lesz-e az első tan+üt után kedve vagy szándéka a második ütéshez, mivel "elméletileg" az első ütése után "bekap" egyet) és mivel az első lábon van a súly (úgy tudom) valószínűleg nem hagynám ki a térdét.

A magas rúgás (harmadik)igen veszélyes, ha rosszul sikerül vége a meccsnek, ezért ezt nagyon ritkán használják igazi küzdelemben, csak annak való, aki profin tudja kivitelezni. De mondjuk egy mesterrel van dolgunk (ami ugye már eleve kizárja, hogy ránk támadjon, de tegyük fel, hogy megzakkant és jön egy magas rúgással)Hááát az Isten segítse, hogy gyors legyen, mert a WT-ben is az fog következni mint a ilyenkor a küzdősportoknál azaz kézéllel vagy alsó karral védik majd "aláfognak" és kiemelik (legalább is megpróbálják) és betámadnak tartó lábra (WT-nél gáncsol, vagy térdet kitapos)

Ez persze elmélet és annak is meg van az esélye, hogy bekapja az ember a rúgást vagy ütést és kifekszik, de azt nem mondjátok, hogy ez a boksznál vagy a karaténél nem fordulhat elő. Nem is tudom minek válaszoltam, ha ezek védését sem tanulnák, akkor még is mit gondoltok mit csinálunk edzésen, malmozunk?

2014. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Jobban járnátok, ha csak malmoznátok, de ti sajnos nem malmozás oktatást kaptok, hanem parasztvakítást!

Jól leírtad, ez csak ELMÉLET, ugyanis a GYAKORLAT részlegét ti nem isneritek, ugyanis ez sparring hiányában lehetetlen és most ne gyertek nekem azzal, hogy ti edzésen keményen sparringeltek, mert mindenki tudja, hogy a kamu wing tsunban nincs sparring, úgyhogy nem kell a hazudozás!

Ti komolyan azt hiszitek, hogy csak ti "tanultok" tökön rúgni, más pedig rajtatok kívül nem kéoes ilyesmikre! Ha egy ténykeges utcai bunyóban összeakadtok egy boxolóval például, akkor nehogy azt higyjétek, hogy csak ököllel fog ütni, mint edzésen! Egy utcai balhéban, ahol nem számít semmi, akár ő is úgy tökön rúghat titeket, hogy belhaltok, attól még mert boxoló! Én is volt már, hogy egy éles verekedésben torkon könyököltem az ellenfelet, pedig MMA edzésen nem tanultam ezt konkrétan!

Nem vagyok hajlandó bővebben kifejteni a dolgokat századszorra is, elegem van az agymosott wing tsun vitézek süketeléséből!

Lássuk be, egy elvakult wing tsunosoknak, aki benyeli, hogy a pénzlehúzó tréningjén szerez igazi harci értékeket, annak semmi esélye egy ökölvívóval, egy birkózóval vagy egy tapasztalt utcai bunyóssal szemben, akinek van valódi küzdelmi rutinja!



#USBORNE

2014. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Kedves Utolsó! Teljes mértékben igazad van, és egyetértek Veled (elég jól ismerem a W(V)ing Ts(z,Ch)un rendszert), de ha a rendszernek ilyen súlyos - hogy is mondjam - hatékonysági hiányosságai vannak, hogyan maradt fennt? Miért nem tűnt el a sülyesztőben az évszázadok alatt? Hogy tudott Ázsián kívül ennyire elterjedni? Mégis mi fogja meg benne az embereket ennyire, hogy szemet hunynak a hatékonytalansága felett (holott pont ezzel van reklámozva)?
2014. júl. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy Leung Ting névre hallgató pénzéhes kókler, aki nagyon jól értett a marketinghez! Miután Yip Man elhunyt azonnal lecsapott a lehetőségre és igyekezett nagy lóvét kaszálni a wing chunból! A rendszert totálisan lebutította, tönkre tette, kivette a létfontosságú elemeket belőle, majd neki látott a parasztvakításnak, ami még jól csengő reklámszövegekkel is megspékelt! Mivel Ázsiában nagyon sokan tisztában voltak vele, hogy Leung Ting csak egy kókler, ezért célközönségnek a naiv befolyásolható Európát választotta! Az itt lévő emberek a mai napig eszik Leung Ting rendszerének hazugságait, a többi pedig már csak történelem!



#USBORNE

2014. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Akkor az eredeti Yip Man-féle rendszernek csak volt valami értelme, haszna (pl. visszautalnék a hiányzó létfontosságú elemekre, amit írtál). Yip Man azért csak elég nagy tiszteletnek örvendet Kínában. Azt érzem, hogy csak van valami jó ebben a stílusban is... Mi lehet az?
2014. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!