Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fel lehet jelenteni egy...

Fel lehet jelenteni egy kerékpár szervízt ha odavittem a kerékpárom, és silány munkát végeztek?

Figyelt kérdés

Amikor odavittem a kerékpárom (összteleszkópos mountain bike) elkezdték ócsárolni, hogy inkább dobjam ki és vegyek új kerékpárt, végül nagy nehezen elvállalták a munkát, hogy nem ígérnek semmit (ekkor kellett volna kifordulnom onnan). Egy nyolcas volt a kerékben, amit javítani kellett volna, és a fékeket kellett volna beállítani.

Amikor visszamentem a szervizbe, átadták a kerékpárom és két küllőt eltörtek ezek a barbárok, de még a féket se tudták beállítani normálisan, alig javult a fék erő. Kifizettem a "javítást" és közöltem velük, hogy kérem a kártérítést a törött küllők miatt. Erre mondták, ők nem ígértek semmit, ilyen szar biciklivel nem tudnak mit kezdeni. Ekkor telt be a pohár, nem akartam balhét, így inkább kimentem és bevágtam az ajtót magam után.

Ezek milyen szakemberek? Hogy képes az üzletük fennmaradni, ha eltörik a küllőket és még féket se tudnak javítani? És van bőr a képükön pénzt kérni. Ennyi erővel nyitok egy autószervizt, szétverem kalapáccsal az autókat javítás helyett és benyújtom a számlát. Hihetetlen.



2014. júl. 16. 13:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

""Amikor visszamentem a szervizbe, átadták a kerékpárom és két küllőt eltörtek""


Annyit hozzátennék, hogy a szerviz sem adhat ki olyan bringát - "munkát" a kezéből amivel a kerékpár tulajdonos balesetet szenvedhet!

A két törött küllő és a nem megfelelően beállított fék balesetveszélyes ha esetleg emiatt a kerékpárral balesetet szenved a tulajdonos a szerviz komoly büntetést kaphat amely súlyos baleset esetén akár börtön is lehet.

Mindig ugyan ahhoz a szervizhez járok évek óta, ez a szerviz 20 éve működik. Nekem is van egy olcsó montim a peugeot országúti mellet de ezt csak munkába járáshoz használom (napi 7 kilométer összesen) Amikor a montimat centirozásra vittem normálisan megcsinálták KB: 10 perc alatt. Ebben a szervizben tisztességesen dolgoznak sőt a szervizes (Zoli bácsi) felhívta a figyelmemet, hogy a hátsó váltó bovden egy helyen elkezdet "kiszőrösödni"

Ezért ezt is cseréltettem.

Vannak tisztességes szervizek és vannak ahol csak gányolnak!

Már több mint 20 éve rendszeresen kerékpározom országútival - tapasztaltam, hogy a kerékpárok minősége sokat romlott az elmúlt időszakban de ettől függetlenül egy olcsó kerék centirozását is meg lehet csinálni.

2014. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni a silány minőségű kereket is, csak semmi értelme. A következő kátyúnál vagy padkánál, ne adj isten traktornyomban (mivel összetelós "MTB"-ről van szó) úgyis meghajlik ismét. Amúgy nemcsak a szervizes felelős a bringás testi épségéért. Aki sajnálja a pénzt normális járműre, és életveszélyes masinára ül, ne lepődjön meg, ha baj éri.
2014. júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy al olcsó gagyi felni könnyen szerezhet olyan sérülést, amit nincs az a zseni, aki kicentríroz.
2014. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Már nyolc éve járok ugyanazzal a nagyon olcsó montival melózni nap--mint nap. A Peugeot kerékpáromat országútra használom alkalmanként (hetente 3-4 alkalom) 50-60 kilométer néha 100-on felül.

A montimat kifejezetten csak a városba, melóba járásra vettem - semmi sport, vagy "száguldás" kerülgetek minden kátyút amennyire lehet. Ha valaki arra használja amire ezek az olcsó "kerékpárok" valók és nem vár csodát ezekkel a masinákkal is lehet évekig az utat járni.

A montimon defekten - centirozáson - bovden cserén és a műanyag pedál cseréjén kívül komolyabb problémát még nem kellet javítani.

Igaz én mint régi kerékpáros tudom mit várhatok ettől a géptől és aszerint használom. Nem szoktam versenybe szállni ha egy sokkal jobb kerékpárral munkába menet közben megelőznek.

Egyébként mint minden kerékpárt rendszeresen karban kell tartani én nem indulok el úgy hogy a kerékpáron ne nézném meg a fontos dolgokat (fék - guminyomás) A rendszeres kenés zsírzás is elengedhetetlen.

2014. júl. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
a legtöbb rêgi olcsó montival nincs is sok gond, munkába, boltba, de még akár rövid túrákra is tökéletesek, de az áruházas olcsó gagyi elõl hátul rugós izékre, ez nem igaz, az a 2 elfuserált rugó nem teleszkóp, viszont az ára miatt a gyártó kénytelen minden máson spórolni, hogy az árkategóriában tudjon maradni... nagyon tetszetõsek lehetnem az ilyen trágyakupacok a laikus szemének, de anyag az nincs bennük, míg egy olcsó kínai merevvázas katalógus váz mellé még belefér általàban, hogy ne a lehetõ leggagyibb szarból álljon. nekem is van egy régi gagyi mtb-m még a tarabányai lengyel piacon vettük nem mostanában, de értelmes használat mellett azóta is elpusztíthatatlan... viszont ezekaz áruházi elõl hátul rugós ipari hulladékok, ezek 1-2 év alatt elemeire hullanak... én elhiszem, hogy fáj, ha kiadtál érte 30-40 ezret és most szembesülsz a ténnyel, hogy még a szerelõ sem tudja megjavítani, de ha ahhol a 30-40 hez raktál volna csak mégegyszer annyit és nem a praktikerben, hanem egy KERÉKPÁR SZAKÜZLETBEN vásárolsz kerékpárnak minõsülõ tárgyat, akkor ha munkábajárásra használod, még az unokáid korában is használható lenne minimális karbantartás mellett... de te megetted az elsõ tetszetõs vackot, amit egy jól irányzott reklám az arcodba tolt, hát magadra vess...
2014. júl. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Azt a cikket nem unatkozó milliomosok írták. Én egyhavi fizetésemet költöttem a közlekedős bringámra, mégis azt mondom, minden egyes fillért megért.


Tesco, Auchan, Praktiker, OBI egykutya. Nem kerékpárbolt, nem ebből élnek, nem nekik kell megjavítaniuk, amit nem lehet. Ezek ipari hulladékok, nem kerékpárok.

A szervizben nem azért törték el a küllőket, mert barbárok, hanem azért, mert azok nem küllők (nincsenek arra az igénybevételre tervezve, amit egy küllőnek el kell viselnie), csak annak látszanak. Nem azért nem javult a fékerő, mert nem tudták beállítani normálisan, hanem azért, mert a műanyag erőkar természetéből eredően húzásra hajlik.

Ők megmondták, mit kéne tegyél (kerékpárt venni ahelyett a vacak helyett), megmondták, mit lehet vele tenni (próbálkozni), te kifizetted a próbálkozás árát, nem tudom, még mit akarsz. A Praktikerbe vidd vissza, ők adták el, nekik kéne felelősséget vállalniuk érte.

2014. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Alex Fly ***** válasza:
100%

2 küllőt eltörtek és a féket sem állították be...

Gyanítom, ha átfűzik a kerekeket és normális féket tesznek fel, akkor most az lenne a baj, hogy a KLT-d vételárának több mint felét ott kellene hagynod a szervízben...

Ahhoz, hogy normálisan működjön, tulajdonképpen a gumokban levő levegőn kívül mindent cserélni kellene rajta. Drágábban, mint amennyibe egy kerékpár kerülne.

2014. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
csak megjegyezném, hogy összteleszkópos mountain bikeot nem kapni 300.000 ft alatt, és még az is a legalja. sőt, igazi kerékpárt is csak 6 számjegyű összegért lehet vásárolni
2014. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
amúgy meg megérdemled, legyen tanuló pénz. kerékpárt csak szakkereskedésből vásárolunk, a szupermarketes két kerekű szarok nem kerékpárok. vitted volna vissza inkább a vásárlás helyére, és kéred vissza az árát.
2014. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!