Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért fogy el gyorsan az...

Miért fogy el gyorsan az energia bringázás közben?

Figyelt kérdés
Mitől lehet az,hogy amikor tekerek szinte minden átmenet nélkül elfogy az energiám?Akkor megállok,eszem pl egy vagy két banánt,plusz eszem müzliszeleteket ,meg persze iszom folyadékot és amikor újra tekerni kezdek,érzem hogy minden szép és jó,van bőven erő és energia,majd megint viszonylag gyorsan minden átmenet nélkül kezdődik minden elölről.Ez mitől lehet és mivel lehet kiküszöbölni,hogy kvázi folyamatosabbá tehetőbb legyen a bringázás és ne kelljen annyiszor megállni pihenni?
2014. júl. 28. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Izotóniás ital és közben is egyél, félóránként szoktam én egy müzliszeletet.
2014. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát ezek szerint teljesen normális,hogy ennyi energia ég el és használódik fel?Arra emlékszem,hogy 10-en éves koromban,amikor szinte egész nap tekertem a kulacsomon kívül más nem is volt nálam.Meg hol volt akkor még spéci ruha,kesztyű,fejvédő,meg ki tudja még mi a kutyafüle.Most meg viszem magammal a fél háztartást képletesen mondva és azt érzem,hogy tényleg fogy az energy.Nekem ez annyira furcsa :) Nem tudom más hogy van ezzel.
2014. júl. 28. 19:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy a magasságodhoz? Milyen bringával mész, hány kilóméter után fáradsz el és milyen átlagsebesség mellett? A domborzat milyen?
2014. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Eddig montival toltam,annál hogy fáradtam még értem,mert aszfalton menni egy olyan durva terep gumival az nagyon kemény menet :) Változatos a terep,ha a montival megyek,akkor aszfalt,föld,hegy ,völgy minden van,de most lett egy verseny bicó is,na azzal már korrektebb tempót lehet menni,de ma azzal voltam,amikor fullra kimerült minden energia tartalékom.175 magas vagyok,olyan 74 kg és egy éve kb folyamatosan túrázom és bringázom,meg tavaly még futottam is és mostanában érzem nagyon ezt az energia éhséget és olyan furcsa,mert hirtelen tör rám és akkor már alig várom,hogy hazaérjek :)
2014. júl. 28. 20:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Jó, de még mindig nem írtad, hogy mennyinél fáradsz el. :D Én múltkor outival 90-es letekertem nyugodt 26-os tempóban, alig éreztem meg, még lazán bennem volt kényelmesen 50-60 km. Viszont 29-es átlaggal 70 km-nél már eléggé elfáradtam, de ez még mindig nem a maximum teljesítményem volt.
2014. júl. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom,mivel a montin nincs km óra,a verseny meg még elég új szerzemény.De a montival is úgy tekerek,hogy érzem,hogy kellemes a tempó és azt próbálom tartani,csak hát ugye ahhoz ideális körülmények kellenének,hogy ez tartható is legyen,de ha már jön egy emelkedő mondjuk,akkor eleve nem tartható az a tempó,vagy kapok egy fasza szembe szelet.A múltkor pl voltam Győúrben,az Tatától 62 km volt,akkor elég sokszor pihenőt tartottam és azzal a nem aszfaltra tervezett hegyi vassal értem le bő 3 óra alatt.De nem mentem komoly tempót.
2014. júl. 28. 20:26
 7/14 Wadmalac ***** válasza:

Pedálfordulat?

Lényeges, hogy milyen áttételt használsz, lehet, hogy simán gazdaságtalan a tekerési stílusod. Általánosan a pedálfordulatot jó 70/perc fölött tartani, így alacsonyabb áttétellel, terheléssel mész.

Nehéz túltenni magát az embernek a megszokott alacsony fordulaton, kell hozzá pár hét szoktató edzés, de megéri.

2014. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Magyarán úgymond lazábban tekerjek és ne a sebességre menjek rá?Azt gondolom ez amúgy is így volt eddig is.
2014. júl. 30. 14:31
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

"ne a sebességre menjek rá"

Mehetsz arra is, csak nem mindegy, milyen áttétellel, pedálfordulattal tartod a tempót.

2014. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Értelek.Egyébként az a furcsa,hogy ha többed magammal bringázom,akkor semmi gáz nincs,de ha egyedül.........

Na akkor jön elő,ami miatt kiírtam a kérdést.

2014. júl. 30. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!